Hasan Malo: AKP hükümeti köylüyü bitirmiş

HAS Parti Derince İlçe Teşkilatı, Derince’ye bağlı köyleri ziyaret ederek hep partilerinin tanıtımını yaptılar, hem de köylülerin sorunlarını dinledil...

BÜYÜT

HAS Parti Derince İlçe Teşkilatı, Derince’ye bağlı köyleri ziyaret ederek hep partilerinin tanıtımını yaptılar, hem de köylülerin sorunlarını dinlediler. Başkan Malo, “AKP hükümeti resmen köylüyü bitirmiş” dedi.

HAS Parti İlçe Başkanı Hasan Malo, köy ziyaretleriyle ilgili yaptığı açıklamada, “Köylünün durumun hiçte iyi değil. Ürettikleri malları satamıyorlar. Girdi maliyetleri ve özellikle akaryakıt fiyatlarının yüksekliğinden şikayet ediyorlar. Hangi köylüye dokunsak bin ah işittik” dedi. Özellikle son süt fiyatlarında yapılan indirimin köylünün en fazla tepki verdiği konu olduğunun altını çizen Başkan Malo, “Mazot fiyatlarına yapılan artışa rağmen süt fiyatlarında indirime gidilmesi insanları tamamı ile kapitalist sistem karşısında köleliğe mahkum etmektir” açıklamasında bulundu.

KÖYLÜ BORÇLANDIRILDI
Küresel sermaye güçlerine hizmet etmekten iktidar artık vazgeçmelidir diyen Başkan Hasan Malo, tespit ettiğimiz bir diğer husus ise köylülerin yarısından çoğunu tarım kredi kooperatifleri vasıtası ile borçlandırıldığını ve kılını dahi kıpırdatamadığını, bu vesile ile iktidar bize oy vermeseniz işler daha kötü olacak, istikrar bozulacak diyerek korkutma yolu ile milletin oyunu aldığını belirtti.

07 Mart 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR