KSO üyeleri, Green Park’ta buluştu

Kocaeli Sanayi Odası (KSO) geleneksel hale getirdiği ‘Müşterek Meslek Komiteleri’ toplantılarını sürdürüyor. Bu kapsamda KSO Meslek Komite üyelerinden...

Kocaeli Sanayi Odası (KSO) geleneksel hale getirdiği ‘Müşterek Meslek Komiteleri’ toplantılarını sürdürüyor. Bu kapsamda KSO Meslek Komite üyelerinden toplam 83 kişi hafta sonu Kartepe Green Park Otel’de bir araya geldi. Toplantının açılış konuşmasını yapan KSO Meclis Başkanı Hasan Tahsin Tuğrul, meslek komitelerinin çalışmalarını aktararak, 9 ve 10’ncu Meslek Komitelerinin 3 ayrı dalda başarı sağladıklarını vurgulayarak diğer dallarda başarı sağlayan meslek komitelerine de ödül verileceğini açıkladı.

 

“GERİ BİLDİRİMLER İŞ PLANINA YÖN VERİYOR”

Hasan Tahsin Tuğrul, “KSO Yönetim Kurulu Başkanımız Ayhan Zeytinoğlu, ustalık döneminde bulunuyor. Ulusal ve uluslararası organizasyonlarda önemli görevler üstlenmiş olup başarılı çalışmalarını izliyoruz. Bu bizim için bir şanstır” dedi. Ardından söz alan KSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, “Müşterek meslek komitesi toplantıları Odamıza çok şey kazandırıyor. Geri bildirimler KSO iş planlarına yön veriyor. Bugün katılım 83 kişiden oluşmaktadır” şeklinde konuştu.

 

“PROTOTİP GELİŞTİRME SÜREÇLERİ  DESTEKLENECEK”

 25 Kasım’da Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun 64. Hükümet Programını açıkladığını, bu programda sanayi tarafını ilgilendiren konuları süzgeçten geçirdiklerini belirten Zeytinoğlu, “Dışa bağımlılığın yüksek olduğu sektörlerde, yerli ürün ve teknolojilerin geliştirilmesine yönelik araştırma programları desteklenerek etkinleştirilecek. Yine öncelikli sektörlerde teknolojik ürün yatırımları ve prototip geliştirme süreçleri desteklenecek, Büyük ölçekli yatırımları ve stratejik sektörler teşvik edilmeye devam edilecek” dedi.

 

3 DALDA ÖDÜL

Toplantının sonunda başarılı meslek komitelerine ödülleri sırasıyla verildi. Tespit edilen verilere göre  9. ve 10. Meslek Komiteleri olan ‘Boya ve Sanayi Gazları Sanayi Grubu’ ve ‘Temel Kimyasal Ürünler Sanayi Grubu’ toplam 73 öneri ile en fazla öneri getirme, 6 faaliyet ile en fazla meslek grubu faaliyeti yapma ve 11 sonuç sayısı ile en fazla alınan kararları sonuçlandırma komite olarak ödül kazandılar.

 

YÜZDE 91’LİK BAŞARI ORANI

En fazla katılım sağlayan komite olarak yüzde 91’lik başarı oranı ile 19’uncu Meslek Komitesi olan ‘Fabrikasyon Metal Ürünleri Sanayi Grubu’, en fazla görüş bildiren komiteler olarak toplam 13 görüş ile 24. ve 25. Meslek Komiteleri ‘Motorlu Kara Taşıtları ve Yan Sanayi Ürünleri Sanayi Grubu’, ‘Hazır Yemek ve Şekerleme Sanayi Grubu’ en fazla müşterek toplantıya katılım sağlayan komite olarak yüzde 75 başarı oranı ile 22. Meslek Komitesi olan İşlenmiş Metal Ürünleri Sanayi Grubu ödülü aldı.

07 Aralık 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR