Cepte İletişim Vergisi İle İlgili Çalışmalar!

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Özel İletişim Vergisi'nin kalkmasının gündemde olduğunu belirtti.Ulaştırma Bakanı Yıldırım, Özel İletişim Vergisi'ni...

BÜYÜT

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Özel İletişim Vergisi'nin kalkmasının gündemde olduğunu belirtti.
Ulaştırma Bakanı Yıldırım, Özel İletişim Vergisi'nin kalkmasının gündemde olduğunu belirtti. Yıldırım ayrıca 3'üncü Boğaz Köprüsü ihalesi için 8-9 firmanın şartname aldığını kaydetti.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, CNBC-e'deki Finanscafe programında soruları cevapladı.

Bakan Yıldırım, iletişim vergileriyle ilgili bir soruya "Türkiye doğal kaynakları olan bir ülke değil. 50-55 milyar dolar cari açığın yarısını enerji yarısını da ithal edilen elektronik cihazlar, otomotiv oluşturuyor. Eğer petrol-doğalgazımız olsa cari açık sorunu olmaz. Gelir artırıcı önlemleri yerine getirmeden vergileri indireceğiz, demek mantıklı değil. İletişimde biraz indirdik. İnternette iletişim vergisini indirdik. İletişimde diğer alanlarda indirim olabilir. Maliye Bakanlığı bu konuda çalışıyor" ifadelerini kullandı.


"4G DÜNYADA UYGULAMA ALANI BULMADI"

Yıldırım, 4G'nin dünyada henüz uygulama alanı bulmadığını belirterek "Türkiye'nin 4G'ye ihtiyacı varsa bu lisansları da vereceğiz" diye konuştu.

"SIM KARTLARDA VERGİYİ HAFİFLETMEK GÜNDEMİMİZDE"

SIM kartlardan alınan vergi için bir çözüm getirilmesinin önemine dikkat çeken Yıldırım, burada yükü azaltmak gerektiğini, vergiyi hafifletmenin gündemde olduğunu ifade etti.

08 Mart 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR