Kuruçeşme’nin kapalı pazarı açıldı

İzmit Belediyesi tarafından Kuruçeşme’ye yapılan Kapalı Pazar’ın resmi açılışı dün gerçekleşti.Kuruçeşme’de İnönü ve Barış Caddeleri üzerine 3 bin met...

BÜYÜT

İzmit Belediyesi tarafından Kuruçeşme’ye yapılan Kapalı Pazar’ın resmi açılışı dün gerçekleşti.

Kuruçeşme’de İnönü ve Barış Caddeleri üzerine 3 bin metrekarelik alan üzerine kurulan 149 tezgah kapasiteli, 85 araçlı otopark alanı, zabıta bürosu, bay bayan mescit ve tuvaletler, bebek bakım odası, idari bina ile sosyal tesis bulunan Kapalı Pazar yaklaşık 2 milyon TL’ye mal oldu. Kapalı pazar sadece pazartesi günleri açık olacak. Açılışa, İzmit Belediyesi ile kardeş şehir protokolü imzalayan G.Kore Ulsan Buk-Gu Belediye Başkanı Yong Jong O, AKP Milletvekili Fikri Işık, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, Meyveciler Sebzeciler Federasyon Başkanı Mehmet Çakman’ın da aralarında bulunduğu yaklaşık bin kişi katıldı.
“SOKAK ARALARINDA PAZAR DÖNEMİ BİTTİ”
AKP Milletvekili Fikri Işık, pazar yerine katkılarından dolayı İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’a teşekkür etti. “Sokak aralarında pazar dönemi bitti. Modern pazar yerleri olmazsa olmaz” diyen Işık sözlerine şöyle devam etti, “Keşke zamanında geçmişteki belediyeler böyle alanlar için yer ayırmış olsalardı. Artık çadır kur, çadır kaldır devri de bitti.”

“MARKET ÖNÜNDEKİ TEZGAHLAR KALKSIN!”
Meyveciler Sebzeciler Federasyon Başkanı Mehmet Çakman ise konuşmasında başkanlardan ricada bulundu. Çakman, “Allah rızası için marketlerin önünde ki tezgahlar kalksın. Onları temizleyin. Zaten bizimle rekabet içine giremezler” diyerek mağdur oldukları durumu dile getirdi.

”O ÇORBAYI BAŞKALARI İÇİYORDU”
Dokundukları her noktanın daha da güzelleştiğini vurgulayan Nevzat Doğan, Kuruçeşme kapalı pazarının Kocaeli’de yaptıkları en büyük pazarlardan biri olduğunu belirtti. “Pazarcı kardeşimden 1 lira bile katkı parası istemiyorum” diyen Doğan, “Para alınmaması konusunda CHP itiraz etmişti. Bakmayın siz onların orada burada konuştuklarına” şeklinde konuştu. İzmit Belediyesi’nin yapmış olduğu bir başka proje olan Çorba Çeşmeleri’nden bahseden Doğan, halkın kendi çorbasını içtiğini söyledi ve “Önceden o çorbayı başkaları içiyordu” dedi.

05 Kasım 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR