Okul seçerken Yeşilay Kulübü faaliyetlerini değerlendirin

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Kocaeli Şubesi Başkanı Enver Şahin yaptığı basın açıklamasında okulların açıldığı bu günlerde Yeşilay Kulüplerinin varlığına...

BÜYÜT


Türkiye Yeşilay Cemiyeti Kocaeli Şubesi Başkanı Enver Şahin yaptığı basın açıklamasında okulların açıldığı bu günlerde Yeşilay Kulüplerinin varlığına değinerek "Okul seçiminde Yeşilay Kulübü faaliyetlerinin de değerlendirilmesi gerekir" dedi.
Şahin sözlerine şu şekilde devam etti "Çocuğunuz seçtiğiniz okulu bitirince çok iyi bir meslek sahibi olabilir ve iyi para kazana bilir ama hedefler peşinde koşan çocuğunuz ya bağımlı olursa? Belki yılların birikimini kumar alışkanlığı ile bir zarın ucunda tüketebilir, ya da alkolik olabilir veya bir madde bağımlısı. İşte okullarımızda yıllardır faaliyet gösteren Yeşilay Kulüpleri bu konuda devreye giriyor ve öğrencileri kötü alışkanlıklara karşı uyarıyor.

YEŞİLAY BÖREĞİ
Yeşilay kulübünde yer alan bir öğrenci diğer arkadaşlarına kötü alışkanlıkların zararını anlatıyor, Yeşilay böreği dağıtarak onlara sigaranın adının dahi zararlı olduğu mesajını veriyor, aldığı Yeşilay Kartını bir ömür saklayarak adeta kötü alışkanlıklara karşı önce kendini aşılıyor sonra diğer arkadaşlarını. Siz velilerden istediğimiz, okul seçimi yaparken o okulun bir yıl önceki Yeşilay Kulübü faaliyetlerine bakmanız olacaktır" dedi.

17 Eylül 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR