Karaosmanoğlu: AK Parti, Türkiye’nin en iyi siyaset okuludur

7 Haziran milletvekilliği seçimlerine tüm teşkilatlarıyla hızlı bir şekilde hazırlanan AK Parti’de, kongrelerini tamamlayan yönetimler Kocaeli Büyükş...

BÜYÜT

7 Haziran milletvekilliği seçimlerine tüm teşkilatlarıyla hızlı bir şekilde hazırlanan AK Parti’de, kongrelerini tamamlayan yönetimler Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na ziyaretlerini sürdürüyor. AK Parti Kandıra İlçe Gençlik Kolları Başkanlığına seçilen Murat Ölmez ve yönetimi, Başkan Karaosmanoğlu’nu ziyaret ederek siyasi tecrübelerinden faydalandılar. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “AK Parti, Türkiye’nin en iyi siyaset okuludur. Burada yetişen birçok kişi şu anda siyasi alanda ülkesine hizmet ediyor. Bununla gurur duyuyoruz. Özellikle gençlerimizin, Türkiye’yi geleceğe taşıyacak güçteki tek parti olan AK Parti’de siyaset yapmasını mutluluk verici olarak görüyorum. 2023, 2053 ve 2071 vizyonuna sahip bir parti de siyaset yapmak büyük bir sorumluluk gerektirir” dedi.

 

“GENÇLER KENDİSİNİ İYİ YETİŞTİRMEK ZORUNDA”

Yeni bir medeniyet kurma aşamasında olunduğunu sözlerine ekleyen Başkan Karaosmanoğlu, “Yeni Türkiye’nin en önemli sınavını 7 Haziran seçimleriyle birlikte yaşayacağız. Bu nedenle AK Parti’de siyaset yapan gençlerimizin omuzlarında büyük bir sorumluluk yatmaktadır. Siyasi alanda varlık gösterecek gençlerimizin donanımlı ve bilgi birikimli olması, artık siyasetin vazgeçilmez bir gerçeğidir. Siyasi arenada bilginin en kıymetli değer olduğunun farkında olarak kendimizi yetiştirmeliyiz. Gençlerimizin tarihine duyarlı ve geçmişteki olayları bilen bir nesil olarak yetişmesini istiyorum. Siyasette Tarih bilgisinin çok önemli bir yeri vardır. Gerek güncel yayınları gerek tarihi vesikaları okuyarak, geçmişe karşı duyarlı olmamız gerekmektedir. Geçmişte yapılan tuzakların günümüzde de devam ediyor. Hileler aynı olsa da aktörler değişiyor. Tarihte hileler ve hainler bitmemiştir. Gelecekte de yine olacaktır. Ferasetle ve dikkatle olaylara bakacak ve gerçeği göreceğiz. Dikkatli ve güçlü olacağız ki, demokrasiyi ayakta tutalım, koruyalım. Halkımızın verdiği yetkiyi sonuna kadar kullanacağız. Ülkemizi daha yaşanabilir ve refah seviyesi yüksek bir vatan yapmak için, çok uyanık olacağız. Bunda gençlerimize ve partimizde siyaset yapan sizlere büyük görevler düşüyor ” diye konuştu.

 

“SİYASET BİLGİ VE BECERİ İŞİDİR”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, siyasetin zor ama önemli bir görev olduğunu vurgularken, “ Siyaset bilgi ve beceri işidir. Siyaset sizin yaşlarda başlar ve mücadeleyle devam eder. Hayatınızın en önemli çağları bu zamanlardır. Sorumluklarınızın ne kadar büyük olduğunun farkında olmanız gerekmektedir. Bölgenizdeki gençlerle çok iyi diyaloglar kurarak, siyasal anlamda partimizin hedeflerini ve hizmetlerini anlatmanız gerekiyor. Bunun çok önemli olduğunu ifade etmek isterim. Sandığa sahip çıkmanın yanı sıra, yeni seçmen kardeşlerimizin doğru yerde siyasi tercihlerini yapmalarını sağlamanız gerekiyor. AK Parti siyasetini bütün gençlerimize anlatalım” şeklinde konuştu.

 

“KANDIRA’DAKİ DEĞİŞİM GÖZLE GÖRÜLÜYOR”

Kandıra AK Parti ilçe Gençlik Kolları yönetimiyle birlikte siyasi konuların dışında yerel hizmetlerden de bahseden Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Kandıra ki değişim gözle görünür bir şekilde ortadır. Bölgemize gerçekleştirdiğimiz projelerimizin dışında, planladığımız birçok hizmet var. Kandıra yolunun duble olmasıyla birlikte daha rahat bir ulaşım gerçekleşecek. Namazgah Barajımızın ilçe merkezinin ve köylerinin su sorununu ortadan kaldırdı. Gerek köy yolları gerekse ilçemizde ki alt yapı ve üst yapılar yenilendi. Arıtma tesislerimiz kentimize değer katkı. Bu vesileyle Kandıra’mız ve köylerimiz her geçen gün gelişiyor” açıklamasını yaptı.

 

“KOCAELİ’DE REKOR DESTEK KANDIRA’DAN GELEBİLİR”

Milletvekilliği seçimlerinde Kandıra’nın rekor bir oyla AK Parti’ye destek vereceğine inandığını sözlerine ekleyen Başkan Karaosmanoğlu, “Cumhurbaşkanlığında yüzde altmış beşlik oy oranını geçebiliriz. Kandıra’da çok daha iyi çalışmamız şartıyla, bu oranın daha yukarılara çekilerek Kocaeli’nin rekorunu kıracağınıza inanıyorum. Ancak bu gençlerimizin ve parti teşkilatlarımızın çalışmasıyla olacağını da belirtmeliyim. Kandıra’nın gençlerine güveniyorum. Bu hedefi yakalayacağımıza da inancım çok büyük. Hizmet gereklidir ancak hiçbir zaman yeterli değildir. Halkımızın da gönlünü kazanacağız ki, her şey istediğimiz gibi olsun. Gençleri kazanmak öncelikli hedefinizdir” dedi.

25 Şubat 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR