AKP’de İcra Kurulu oluştu

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, il başkanlığına atanan Mahmut Civelek'in şerefine belediye başkanları, ilçe başkanları ve i...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, il başkanlığına atanan Mahmut Civelek'in şerefine belediye başkanları, ilçe başkanları ve il yöneticilerine Seka Park Özsar Lokantasında yemek verdi. Yemekte Mahmut Civelek İcra Kurulunu da açıkladı. 3 yeni ismin yer aldığı İcra Kurulunda, önemli değişiklikler yaşandı. 2011 genel seçimleri için Civelek, belirlenen yüzde 61 oyun arkasında olduğunu açıkladı.

AKP’de beklenen icra kurulu yeniden oluştu. Civelek’in il başkanı olarak atanması sonrasında Zeki Aygün döneminde oluşan icra kurulu, yeni oluşum sağlanması amacıyla görevlerinden istifa etmişlerdi. Bu istifalar sonrasında yeninden icra kurulu oluşturulması yönünde çalışmalarına başlayan İl Başkanı Mahmut Civelek, icra kurulu oluşturarak kamuoyuna açıkladı.

İŞTE CİVELEK’İN İCRA KURULU
Zeki Aygün döneminde Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı olarak görev yapan Mehmet Uzunoğlu bu görevinde kaldı. Teşkilat İşleri Başkanı Osman Özgenç’in yerine Mehmet İbşiroğlu getirildi. Milletvekili aday adayı olması dolayısıyla görevinden istifa eden Şemsettin Ceyhan’ın yerine Seçim İşleri Başkanlığına İdris Alp getirildi. Aygün döneminde Tanıtım ve Medya Başkanı olan Hüseyin Demir bu görevine devam ediyor. Dış İlişkiler Başkanı Yekta Türker, Sosyal İşler Başkanı Şahin Talus görevlerinde kaldı. Aygün döneminde Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı olan Mahmut Civelek’ten boşalan bu göreve Şevki Demirci getirildi. Demirci’nin boşalttığı Ekonomi İşleri Başkan Yardımcılığına ise Aygün döneminde Teşkilat Başkanı olan Osman Özgenç getirildi. Halkla İlişkiler Başkanlığını yürüten İdris Alp, Seçim İşleri Başkanı olması dolayısıyla bu göreve Hasan Ayaz getirildi. Mali ve İdari İşler Başkanı İshak Yıldırım görevine devam ederken, Hasan Ayaz’ın boşalttığı Ar-Ge Başkanlığına ise Nuri Güney getirildi. Milletvekili aday adayı olan İl Sekreteri Müge Olşen’den boşalan yere ise Tuğba Şensoy getirildi. Aygün döneminde İl Muhasibi olan Yasin Akın görevinde kaldı.

ŞEKER’İN YERİNE KİM
AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, yeni icra kuruluyla herkesi kucakladığının mesajını bir kez daha verdi. Teşkilat Başkanlığı'na Mehmet İbşiroğlu'nu getirmesi, oldukça dikkat çekti. Listede dikkat çeken başka bir şey de Gebze'nin başkan yardımcılığı sayısının bir önceki döneme göre ikiden üçe çıkması oldu. Şevki Demirci, Tuğba Şensoy ve Yekta Türker Gebze Bölgesini temsilen icra kurulunda yer aldılar. Başkan Civelek'in icra kurulunu belirledikten sonra şimdi, milletvekilliği için istifa edecek olan İlyas Şeker'in yerine kimi Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanlığı'na getireceği merak konusu oldu. SKM Başkanlığı'na Gebzeli bir teşkilat mensubunun getirileceği parti içerisinde konuşuluyor.

YENİ İCRAYA GİRENLER
İl Yönetim kurulunda icra kuruluna giren Nuri Güney: 1967 Erzurum Doğumlu. Erzurum Cumhuriyet Lisesi Mezunu. Evli. Esnaf.
Tuba Şensoy: 1980 İstanbul Doğumlu. Kadıköy İmam Hatip Lisesi Mezunu. Bekar. Tekstille Uğraşıyor.
Mehmet İbşiroğlu: 1959 Trabzon Akçaabat Doğumlu. Adapazarı Ticaret Lisesi Mezunu. Başteknisyen.

HEPSİ DEĞERLİ
AKP’de İl başkanlığına getirilen Mahmut Civelek, il yönetim kurulu üyeleriyle Seka Park’taki Özsar Restaurant’ta bir araya geldi. Basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Civelek, “İcrada değişiklik yapmadık. Biz dereyi geçerken at değiştirmeyiz. İstifa eden arkadaşlarımızın yerlerine atamalar yapıldı. İcra içerisinde görev dağılımı yapıldı. Arkadaşlarımızın daha verimli olacakları, oy oranlarının artırılması, üye sayısının arttırılması, temsil yeteneği gibi faktörlerde olabileceğini düşündüğümüz arkadaşlarımıza yerlerine yerleştirdik. Bu icra ile güzel hizmetler yapacağız. Seçim ve sonrasında referandum da elde edilen başarı hedeflenmektedir. İcra kurulu yönetim kuruluna gündem hazırlayan kurumdur. İli 50 kişi yönetiriz. 49 kişi arasında seçim yaparken zorlandık. Her birinin farklı özellikleri var. Bu 3 arkadaşımız görev alabileceklerini söylediler. Davet ettik” dedi.

ANKARA TEMASLARI
Ankara’da yapacağı temaslara değinen Civelek “Genel Merkez tarafından davet edildik. Parti binasında Teşkilat Başkanımız Ekrem Erdem ile bir araya geleceğiz. Bugün Cuma günü il başkanları toplantısı yapılacak. Hafta sonu il başkanları, teşkilat başkanları, gençlik kolları, kadın kolları eğitim toplantısı olacak. 4 gün Kocaeli’den ayrılacağız. Dersimize çalışmış olarak geri döneceğiz. Her şey 12 Haziran içindir. Bu seçimi çok önemsiyoruz. 2023 hedefine ulaşmak konusunda 2011 seçimleri çok önemlidir. Bu seçimler çok önemlidir. Alt yapı bu zaman kadar tamamlandı. Cumhuriyetin 100. yılı için hazırlık yapacağız. Genel Merkez bu yönde 4 günlük eğitim ile hazırlayacak. Güzel bir çalışma olacak” açıklamasında bulundu.

İLÇE ATAMALARI
Teşkilatın merakla beklediği İzmit ve Gölcük ilçe başkanlığı atamalarına Civelek “Ankara’ya gideceğim. Burada gereken istişareler yapılacak. Halledilebileceğini düşünüyorum. Geç kalmış gibi gözükebilir ancak geç kalmış gibi bir durum söz konusu değildir. Kurumlarımız çalışmaya devam ediyor. Herkes merakla bekliyor. Atamaların bu hafta sonuna kadar olmasını bekliyoruz. Genel merkez getirin dediklerinde arkadaşlarımızı davet edeceğiz” dedi.

SÖZÜMÜN ARKASINDAYIM
MHP’den yüzde 61 eleştirisine cevap veren Civelek “MHP il başkanını yeni görevinden dolayı tebrik ediyorum. CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan göreve atanmam sonrasında arayarak tebrik etti. Biz bu kentte yaşıyoruz. Başka bir partinin il başkanı olmak bizim insani seviyesini değiştirmez. Siyaseten polemiklere girmem. Açıkladığımız oy oranımız referandumda elde edilen oy oranıdır. Yoksa Trabzonlu olmamız plakamızla bir alakası yoktur. Referanduma bakıldığında oy oranına bakıldığında bunu görürsünüz. Ülke genelinde yüzde 58, bu da referandumda alınan oy oranıdır. Bunlar bizim hedefimizdir. Buna ulaşmak için çalışıyoruz. Biz hiçbir zaman muhalefete talip olmadığımız için her zaman iktidara talibiz. Buna en yüksek oy ve en fazla milletvekiliyle talibiz. Diğer partiler nasıl bir oran açıkladıklarını herkes biliyor. 2007’de yüzde 49.3 seviyesindeydi. Teşkilatlarımız çalışmalarına devam ediyor. Çalışıyoruz ki hedefimizi ona göre belirliyoruz. Bunu başaracak güçteyim. Bu hedefi söylerken, halkımıza teşkilatlarımıza güveniyoruz. Bunun için söylüyoruz” açıklamasında bulundu.

“KOŞMAYA HAZIRIZ”
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İl başkanlığına atanan Mahmut Civelek'in şerefine belediye başkanları, ilçe başkanları, il yöneticilerine Seka Park Özsar Lokantasında yemek verdi. Başkan Karaosmanoğlu'nun yemeğine ilçe başkanları, belediye başkanları kesiksiz katılırken, il başkanı Mahmut Civelek'in gençliğinin ve enerjisinin kendilerine yol göstereceğini söyledi. Teşkilatın tam kadro hazır bulunduğu yemekte Mahmut Civelek icre kurulunu da açıkladı. Başkan Karaosmanoğlu “Hayırlı olsun başarı dileğimizde bulunmak üzere buradayız. Koşmaya hazırız. İl başkanının atanması kamuoyu tarafından yakından takip edilmiştir. İl başkanımız Genel Başkanımız tarafından atanmıştır. Mahmut kardeşimiz gençtir enerji doludur. Bizlere yol gösterecektir. Kocaeli halkını kucaklayacağız. Vatandaşımızla hiçbir zaman ayrı olmadık. Daha fazla birlikte olacağız. Bende araziye zaten arazi adamıyım daha fazla araziye ineceğim. Her yere gideceğiz. Güzel bir çalışma sonrasında 12 Haziran’da güzel bir sonuç elde edilecektir. Ülkemizin AKP iktidarına ihtiyacı vardır. Dünya genelinde bu bekleniyor. Büyükşehir belediyesi olarak Müslüman ülkelerde yatırımlar yapıldı. Bundan sonra hizmetlere devam edilmesi için genel seçimlerde başarıyı elde etmeliyiz” dedi.

17 Şubat 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR