Yeşilay, alkol tüketimi konusunda ebeveynleri uyardı

Yeni yılın milletimiz için sağlıklı ve güzel bir yıl olmasını temenni eden Şahin; “2014 yılını doğruları ve yanlışlarıyla geride bırakıyoruz. Yeni yı...

BÜYÜT

Yeni yılın milletimiz için sağlıklı ve güzel bir yıl olmasını temenni eden Şahin; “2014 yılını doğruları ve yanlışlarıyla geride bırakıyoruz. Yeni yıl hepimiz için taze ümitleri ve güzel başlangıçları temsil ediyor. Bu düşünceyle kutlamalar yapılıyor, eğlenceler düzenleniyor. Fakat insanların en doğal hakkı olan eğlenme, maalesef aşırı derecede alkolün tüketildiği, sonrasında sağlık sorunlarının yaşandığı bir kâbusa dönüşüyor. İnsanlar ertesi gün bedensel ve ruhsal yaşadıkları rahatsızlıklara rağmen ‘Alkol alınmadan eğlence olmaz’ şartlanmasıyla her yılbaşında bu çılgınlığa devam ediyor.

Ne yazık ki daha önce Avrupa ülkelerinde gördüğümüz çocukları ile alkol tüketerek yılbaşı kutlayan aile ülkemizde de model oluşturmaya başladı. Tuhaf bir özentiyle 12-13 yaşlardaki çocukların bile yılbaşında alkol tüketmelerini normal karşılayan ebeveynler görülmeye başlandı. Bu şüphesiz çok üzücü ve milletimizin geleceği için korkutucu bir durum… Bilinçsiz aileler bu esnekliklerinin çocuklarının hayatında nasıl bir özenti oluşturduğunun ve onları sürükledikleri çıkmazdan habersizler… Çünkü özel günlerde denenen alkol zamanla alışkanlığa dönüşebiliyor. Bunu fark ettiklerinde ise çok ciddi sorunlarla karşı karşıya kalıyorlar.

Astım, kanser, karaciğer rahatsızlıkları, psikolojik hastalıklar vs. Bunun için sosyal içicilikten bağımlılığa giden masum yolun farkında olmak gerekiyor” diyerek tüm Kocaeli halkının yeni yılının bağımlılıklardan uzak bir yıl olmasını diledi.

30 Aralık 2014 Kocaeli- Sağlık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR