Oktay: “Bahri Odabaş, dernek ismini kullanarak imtiyaz sağladı”

Kocaeli Marmara Sanayisi ve İşadamları Derneği Başkanı Okan Oktay, basında çıkan haberlere karşılık olarak dün basın açıklamasında bulundu. MARSİAD bi...

BÜYÜT

Kocaeli Marmara Sanayisi ve İşadamları Derneği Başkanı Okan Oktay, basında çıkan haberlere karşılık olarak dün basın açıklamasında bulundu. MARSİAD binasında gerçekleşen basın açıklamasına yönetim kurulu üyelerinden Bülent Kolaylı, Süleyman Çetin, Esat Şen ve Muhammet Ayvaz katıldı.

MARSİAD Başkanı Okan Oktay şu açıklamada bulundu “Şu anki yönetim kurulu 2,5 aydır görevde olmasına rağmen bundan önceki dönemlerdeki eski başkanın yapmış olduğu borç batağını ve derneğin kötü yönetimini sanki yeni yönetim yapmış gibi göstererek bizleri lekelemeye çalışması da ayrı bir trajedidir. Yıllardır MARSİAD’ı bir kurum olarak değil, sanki kendi şirketi gibi yöneten Bahri Odabaş, geçmişteki kavgacı, agresif, sürekli sıkıntı yaratan bir görünümünü hala devam ettirmeyi sürdürmektedir. Bu şahıs maalesef ki geçmişte yapmış olduğu bu davranışlarından dolayı tüm üyelerin tepkisini çekmiş ve 2,5 ay önce yapılan genel kurulda üyelerin tercihi ile yeni yönetim kurulumuz oluşmuştur.

BORÇ, KREDİ BORCU
Görülüyor ki bu demokratik süreci hazmedemeyen Odabaş, geçmişteki aynı tutum ve davranışlarını devam ettirerek kavgacı ve yıkıcı olmaya devam etmektedir. Yönetim kurulu olarak geçtiğimiz günden bugüne kadar her kurum ve kuruluşla barışık ve iyi ilişkiler içinde olmayı hedeflemiş, MARSİAD’ın eski kavgacı kimliğini temizleyip, uzlaşıcı bir görüntü sergilemeyi hedef almış bulunmaktayız. Eski başkan Bahri Odabaş tarafından yaptırılan bu icra hareketi aslında tamamen kendisini bağlamaktadır. Borç kendi borcudur. Üçüncü bir şahısla herhangi bir resmi kaydı olmayan alacak-verecek hesabını maalesef ki derneğe yükletmeye çalışmıştır.

KENDİNİ ZORA SOKTU
Bu şahsa vermiş olduğu senetle hem kendisini hem de bu şahsı kanunlar ve hukuk önünde zora sokmuştur. Senedi verdiği tarihte kongreyi kaybedip, görevi yeni yönetimin devraldığı gün yetkisi olmadığı halde ve borcun MARSİAD’ı bağlayan bir durumu olmadığı halde görevini kötüye kullanarak kongreyi kaybetmenin hırsıyla ve demokratik bir seçimi hazmedememiş olmanın gafletiyle bu üçüncü şahsa sahte ve geçerliliği olmayan senet verip, bu şahısla birlikte bizzat kendiside derneğe icra takibi yaptırmıştır.

ODABAŞ’IN ALACAĞI YOK
Yine eski başkan Odabaş'ın bahsettiği gibi dernekten 40,000 TL. gibi bir alacağı yoktur. Bu rakam kendisinin uydurduğu, yine kendisinin MARSİAD’ı bir şirket gibi gördüğü ve bu rakama karşılık kongre öncesi bizlere satmayı düşünerek yönetimimize derneği devretme teklifinde bulunmuştur. Kendisine buranın bir şirket olmadığını ve buranın kendisinin malıymış gibi pazarlanamayacağını söylememize rağmen ısrar ederek halen çirkin tutumunu devam ettirmektedir. Yeni yönetim olarak bizlere istinaden yapılan iftiraları kabul etmiyor. Bu gibi şahıslarla kurum ve kimliklerimizi daha fazla muhatap etmemek için gerekli tüm kanuni işlemlerin yapılacağını üyelerimiz ile birlikte tüm kamuoyuna duyuruyoruz dedi.

20 Ağustos 2011 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR