Çöp haberi, belediye ekiplerini harekete geçirdi

Belediye ekipleri basında çıkan haber üzerine Kerpe'deki tüm çöplerin toplanmasını ve çevrenin temizlenmesini sağladılar.   Kerpe’nin ara sokakları...

Belediye ekipleri basında çıkan haber üzerine Kerpe'deki tüm çöplerin toplanmasını ve çevrenin temizlenmesini sağladılar.

 

Kerpe’nin ara sokakları çöplüğe döndü! haberini okumak için buraya tıklayın

 

TEŞEKKÜR ETTİLER

Kerpe sakinleri, hızlı çözüm ürettikleri için gazetemiz aracılığıyla teşekkür ettikleri Kandıra Belediyesi'ne, temizlik hizmetinin aksamaması için gerekli tedbirleri almaları konusunda da istekte bulundular.

 

“AĞAÇ ALTINDA OTURMAK İSTİYORUZ”

Temizlik problemi vesilesiyle görüşlerini aktaran Kerpe sakinleri, Kerpe'nin Kocaeli'nin en güzel tatil beldelerinden biri olduğunu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından daha da güzelleştirildiğini fakat bir eksiği olduğunu dile getirdiler. Kerpe'de ağaç altında çay içilebilecek, sohbet edilebilecek bir çay bahçesinin olmadığını söyleyen Kerpe sakinleri, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nden Kerpe'de uygun bir alana, doğal yapıya sahip bir çay bahçesi yapılmasını istediklerini, beldeye gelen ziyaretçilerin de bundan memnun olacaklarını sözlerine eklediler.

 

BELEDİYEDEN CEVAP GELDİ

''Çalışınca oluyor, Kerpe çöp kokuyor'', ''Kerpede çöpler yolu kapladı'',  Kerpe çöplüğe döndü '' tarzında basında çıkan ve özel olarak basına servis edildiği anlaşılan haberler için Kandıra Belediyesi'nden açıklama yapıldı.

Bir vatandaş tarafından basına servis edilen haberde geçen ve içinde , ''Okulların kapanmasıyla evlerine yerleşen Kerpe sakinleri, toplanmayan çöpler nedeniyle oldukça dertliler. Adeta dev bir çöplüğe dönen Kerpe'ye, neden çöp toplama hizmeti verilmediğini merak ediyorlar. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin yatırımları neticesinde gördüğü talep oldukça artan Kerpe'ye, Kandıra Belediyesi tarafından neden hizmet verilmediği Kerpe' sakinleri ve tatilciler tarafından merak ediliyor'' tarzında ifadeler bulunan habere Kandıra Belediye Başkanlığı makamından yazılı açıklama geldi.


SAHİL BÖLGELERİNDEN ÇÖPLER HER GÜN ALINIYOR

Kerpe'de çöplerin alınmadığı ve Kerpe'nin çöplüğe döndüğü iddialarının tamamen uydurma ve haksız ithamlar olduğu vurgusu yapılan açıklamada, ''Kandıra Belediyesi olarak 933 km2'lik bir alanda 96 mahalle ve 320 mevkide vatandaşlarımıza hizmet vermekteyiz. Temizlik İşleri Müdürlüğümüz bünyesinde gündüz 6 çöp kamyonu, gece ise 2 çöp kamyonu ve 37 personelimiz ile aralıksız olarak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Özellikle yaz aylarının başlaması ile birlikte sahil bölgelerinde evsel atık alımı ve çöp bidonlarının boşaltılması işlemi ise her gün 2 çöp kamyonu ile yapılmaktadır. Basına servis edilen haberdeki resimlerden anlaşılacağı üzere çöp çevresinde bulunan atıklar evsel atık olmayıp,  kullanılamaz hale gelen veya ihtiyaç fazlası ev eşyası, inşaat ve bahçe atıklarıdır. Bu atıklar ise belediyemiz tarafından yapılan program gereği Salı günleri, belediye kepçe ve kamyonları ile alınan atıklardan oluşmaktadır.''


BU ATIKLAR SALI GÜNÜ ÇIKARILMALI

Belediyemiz tarafından yapılan tüm duyuru ikaz ve anonslara rağmen kullanılamaz hale gelen ihtiyaç fazlası ev eşyasının yada bahçe atıklarının belirlenen günün dışında sokağa bırakılması ve çevrenin kirletilmesi zaten 2872 sayılı Çevre Kanununun ilgili hükümlerine aykırı ve cezai işlem uygulanması gereken bir işlemdir. Kaldı ki, bahse konu atıkların alımı belediye iş programımız çerçevesinde programlanan gün olan Salı günü (bu gün), yapılmış ve atıkların bertarafı sağlanmış olup servis edilen haber kasıtlıdır. Bu atıkların çevrenin korunması, düzenli bir şekilde bertaraf edilmesi amacı ile belediyemizin belirlediği gün çöp toplama işlemi sırasında yol üstünde hazır bulundurulması vatandaşlarımızın sorumluluğundadır.  Sayılan tüm bu nedenlerden dolayı AK Partili bir belediye olmamız hasebiyle, Kerpe'de çöplerin alınmadığı iddiası ile bu iddia üzerinden Ak Parti'nin yıpratılması gayesi güdülmesi manidardır. Kamuoyuna ve tüm vatandaşlarımıza önemle duyurulur. Saygılarımızla''.

c1.jpg

c2.jpg

c3.jpg

c4.jpg

c5.jpg

c6.jpg

24 Haziran 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR