Bilgi Evi’nin ‘Onur’lu mücadelesi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Bilgi Evleri, buraya gelen çocukların hayatlarını değiştirmeye ve onlara kol kanat germeye...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Bilgi Evleri, buraya gelen çocukların hayatlarını değiştirmeye ve onlara kol kanat germeye devam ediyor. Maria Anne Bilgi Evi öğrencisi olan ve küçük yaşta geçirdiği hastalık nedeniyle konuşamayan Onur Ötüm, Bilgi Evi’ndeki eğitmenlerinin girişimiyle özel bir rehabilitasyon merkezine yönlendirildi. Böylelikle Onur için yeniden konuşabilme ümidi yeşerdi.

BİLGİ EVİ EĞİTMENLERİ ONUR’U BIRAKMADI
Yarbay Refik Cesur İlköğretim Okulu üçüncü sınıf öğrencisi olan Onur Ötüm, Maria Anne Bilgi Evi’nin en sevilen öğrencileri arasında yer alıyor. Bebekliğinde geçirdiği ateşli hastalık nedeniyle konuşamayan Onur’un en büyük destekçisi ise Maria Anne Bilgi Evi’ndeki eğitmen ve arkadaşları oldu. Oldukça zeki ve çalışkan bir öğrenci olan Onur için Maria Anne Bilgi Evi adeta seferber oldu. Onur’un buradaki eğitmenleri özel bir rehabilitasyon merkezi ile bağlantıya geçerek öğrencilerinin eğitim kapsamına alınmasını sağladı. Onur, haftada üç gün bu özel rehabilitasyon merkezine giderek kendisi için hazırlanan konuşma egzersizlerine katılıyor. Onur’un ulaşımı da yine Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanıyor.

ONUR KONUŞABİLİR
Maria Anne Bilgi Evi eğitmenleri Onur’un özel rehabilitasyon merkezindeki durumunu da yine yakın takiplerinde tutuyor. Onur’un egzersizleri aksatmadan devam etmesi durumunda konuşma olasılığının yüksek olduğunun söylenmesi ise Bilgi Evi’ni adeta sevince boğdu. Maria- Anne Bilgi Evi ailesi büyük bir umutla öğrencilerinin konuşacağı günü bekliyor.

16 Nisan 2012 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR