Uğur Mumcu öğrencileri sordu, Ellibeş yanıtladı

Uğur Mumcu İlköğretim Okulu öğrencileri, Başkan Ellibeş ile geri dönüşüm konusunda söyleşi gerçekleştirdi. Ellibeş, söyleşide halka ambalaj atıklarını...

BÜYÜT

Uğur Mumcu İlköğretim Okulu öğrencileri, Başkan Ellibeş ile geri dönüşüm konusunda söyleşi gerçekleştirdi. Ellibeş, söyleşide halka ambalaj atıklarını ayrıştırma çağrısı yaptı.

Gölcük Değirmendere Uğur Mumcu İlköğretim Okulu öğrencileri, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’i makamında ziyaret ederek, çevre ve geri dönüşüm konusunda bir söyleşi gerçekleştirdi. Öğrencilerin geri dönüşümle ilgili sorularını yanıtlayan Ellibeş, ambalaj atıklarının çöpten ayrı olarak toplanması konusunda başlatılan geri kazanım projesinden bahsederek, 7’den 70’e her yaştan ve her kesimden insanları bu önemli projeye sahip çıkmaya, destek ve katkı sağlamaya davet etti.

KAYNAĞINDA AYRIŞTIRMA
Ellibeş, “Doğal kaynaklarımız dünya nüfusunun ve tüketimin artması sebebiyle her geçen gün azalmaktadır. Aşırı tüketim sonucu artan katı atıklar içerisindeki cam, kağıt, metal ve nitelikli ambalaj atıklarının yeniden kazanımı sağlanmaktadır. Geri kazanılan 1 ton kağıt ile 16-17 adet çam ağacının kurtarıldığı düşünülürse bu proje ile ülkemiz ekonomisine kazandıracağı her bir ambalaj atığı enerji ve hammadde anlamına gelmektedir. Bu nedenle biz Gölcüklülere düşen, ambalaj atıklarını kaynağında çöpten ayrı olarak biriktirmektir” dedi.

22 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR