Derinceli kadınlara kemik taraması

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü ve Derince Belediyesi tarafından 40 yaş üstü...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü ve Derince Belediyesi tarafından 40 yaş üstü kadınlara yönelik kemik taraması ve kadın sağlığı bilgilendirme seminerleri gerçekleştirildi. Mobil Kemik Tarama cihazıyla yapılan çalışmalar Derince Çınarlı Mahallesi, Fatih Mahallesi, Sırrıpaşa Mahallesi, Yenikent Mahallesi ve Dumlupınar Mahallesi’nde uygulandı.

 

KADINLAR BİLİNÇLENDİRİLDİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Derince’de 40 yaş üstü kadınlara kemik tarama testi ve bilgilendirme toplantıları yapıldı. Uygulama kapsamında toplam 780 kadın kemik taraması testine tabi tutuldu. Uygulanan taramalardan sonra riskli görülen vatandaşlara uyarılar yapılarak gerekli sağlık kuruluşlarına yönlendirildi.

 

BİLGİLENDİRME YAPILDI

Büyükşehir ekipleri, kemik tarama testinin ardından vatandaşlar ile bire bir ilgilendi. Sağlık bilgilendirme eğitimi gerçekleştiren uzmanlar, kadınları düzenli beslenmeleri, kötü alışkanlıklardan uzak durmaları konusunda uyardı. Ayrıca kadınlar meme kanseri ve serviks kanseri konusunda bilgilendirildi. Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekipler tarafından 2015 yılında toplamda 2500 kadına yönelik kadın sağlığı bilgilendirme toplantısı ve kemik tarama testi uygulaması yapıldı.

08 Nisan 2015 Kocaeli- Sağlık


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR