SİMA 15. kuruluş yıldönümünü kutladı

Doğu Karadenizliler Hizmet Vakfı (SİMA) 15’inci kuruluş yıldönümünü ve Doğu Karadeniz yöresinde bulunan illerin düşman işgalinden kurtuluşunu düzenlen...

BÜYÜT

Doğu Karadenizliler Hizmet Vakfı (SİMA) 15’inci kuruluş yıldönümünü ve Doğu Karadeniz yöresinde bulunan illerin düşman işgalinden kurtuluşunu düzenlendeği yemekte kutladı. Yöresel sanatçı Erdal Bayrakoğlu’nın sahne aldığı gecedekatılanlar karadeniz türküleri ile unutulmaz bir gece yaşadı.

SİMA Doğu Karadenizliler Hizmet Vakfı, Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Kampüsü içerisinde bulunan Salon Kardelen’de gerçekleştirilen gecede kuruluşunun 15. Yıldönümünü ve Doğu Karadeniz yöresinde bulunan illerin düşman işgalinden kurtuluşunu kutladı. Vakıf Başkanı Gülay Burhan’ın ev sahipliğini üstlendiği gecede vakıf üyeleri de geceye büyük ilgi gösterdi. Kentteki siyasi parti temsilcileriini de katıldığı gecede SİMA’lılar coştu.

YÖRESEL TÜRKÜLER
SİMA Doğu Karadenizliler Hizmet Vakfı’nın kuruluşunun 15’inci yıldönümünde konuşma yapan Başkan Gülay Burhan burada vakfımızın kuruluşunun 15’inci yıldönümünü kutlamak adına buradayız. Gecemizde özel olarak yöresel yemeklerimiz ve yöresel sanatçımız Erdal Bayrakoğlu ile unutulmaz bir gece yaşayacağız.” şeklinde konuştu. Gecede ilerleyen saatlerde yöresel türkülerle hüzünlenen konuklar, daha sonra horon teperek kendilerinden geçtiler.

NESİL KÜLTÜRÜNÜ BİLMİYOR
Diğer taraftan Vakfın sadece kültürel birlikteliğin yanı sıra öğrencilere burs veren bir vakıf olduğunu altını çizen Başkan Burhan, bursların devam edeceğinin sözünü verdi. Burhan sözlerine şöyle devam etti:
“Yeni nesil Lazca bilmiyor. Çoğu aile bu konuda çocuklarını bilgilendirmiyor. Öğrencilerimize imkanlarımız çercevesinde burs vermeye devam ediyoruz. 2011 Mayıs ve Haziran aylarında karadeniz gezisi düzenleyeceğiz aynı şekilde eylül ayı ile Lazca kursu ve tulum kursu açmayı düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

14 Mart 2011 Kocaeli- Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR