Bakan Ergün kağıt yaktı

Pendik Belediyesi, İstanbul Valiliği İl Özel İdaresi bünyesinde ve İstanbul Proje Koordinasyon Birimi (İPKB) tarafından yürütülen İstanbul Sismik Risk...

BÜYÜT

Pendik Belediyesi, İstanbul Valiliği İl Özel İdaresi bünyesinde ve İstanbul Proje Koordinasyon Birimi (İPKB) tarafından yürütülen İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi (İSMEP) kapsamında, evrakların fiziksel olarak dolaştırılması ve ıslak imza uygulamasından vazgeçerek Doküman Yönetim Sistemi’ne geçti.

Pendik Belediyesi, evrakların fiziksel olarak dolaştırılması ve ıslak imza uygulamasından vazgeçerek e-imza uygulamasına geçti. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün’ün de katıldığı törende, Bakan Nihat Ergün ve Başkan Kenan Şahin tarafından kâğıt kullanımına son verilmesini temsilen kâğıt parçası yakıldı.

Pendik Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen törende konuşan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, bütün devlet kurumları, bütün diğer kurumlar dijital imzaya, dijital evrak kayıt sistemine geçince kağıt yapmak için ağaç kesmek mecburiyetinde kalınmayacağını belirtti.

AĞAÇ KESİLMEYECEK
3-3,5 yıl Pendik Belediyesi'nde görev yaptığını ve Pendik Belediyesi'nin halka hizmet konusunda ne kadar duyarlı olduğunu görme imkanına sahip olduğunu söyleyen Bakan Ergün,” ''Kağıtla, kağıt imzalamakla, kağıt doldurmakla, kağıt yazmakla uğraşmayacak Pendik Belediyesi. Halk da uğraşmayacak. Pendik Belediyesi'yle iş yapan kurumlar da uğraşmayacaklar. Süreç içerisinde bunların hepsi gerçekleşecek. Tabii ki ağaçlar da kurtulacak. Bütün devlet kurumları, bütün diğer kurumlar dijital imzaya, dijital evrak kayıt sistemine geçince kağıt yapmak için ağaç kesmek mecburiyetinde kalmayacağız. Bu, teknolojik ve çevreci bir iş olacak'' dedi. Bakan Nihat Ergün, Pendik Belediyesi'nin, belediyelere, kurumlara örnek bir şey yaptığını da söyledi.

06 Nisan 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR