İZAYDAŞ atık üreticileriyle GOSB’da buluştu

Türkiye’nin ilk ve atık alım miktar ve çeşitliliği bakımından en büyük bertaraf tesisi olan İZAYDAŞ, Gebze Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Merkezi’nde...

BÜYÜT

Türkiye’nin ilk ve atık alım miktar ve çeşitliliği bakımından en büyük bertaraf tesisi olan İZAYDAŞ, Gebze Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Merkezi’nde (GOSB) Kocaeli ve çevre illerde üretim yapan firmalar ile bir araya geldi. Kocaeli ve genelde ülkemizde atık yönetiminde gelinen noktayı değerlendirmek ve atık üreticileriyle işbirliği potansiyelini arttırmak amacıyla düzenlenen toplantıya katılım yoğundu.
 
GENİŞ KATILIMLI TOPLANTI
İZAYDAŞ’ın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Vali Yardımcısı Mustafa Pekdemir, İl Çevre ve Orman Müdürü Mustafa Yılmaz ve KSO, GOSB, TOSB, DOSB, GEPOSB ve Güzeller OSB yetkilileriyle birlikte yaklaşık 150 kişi katıldı.
 
İZAYDAŞ SANAYİCİLERİN HİZMETİNDEDİR
Açılış konuşmasını yapan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Büyükşehir’in çevre üzerine yaptığı çalışmalar ve projeler hakkında sanayi kuruluşu temsilcilerine bilgiler aktardı. Başkan Karaosmanoğlu, Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan İZAYDAŞ’ın öneminden bahsederek, “İZAYDAŞ siz sanayi kuruluşlarının hizmetindedir. Sizlerden beklentimiz tehlikeli atıklarınızı kontrol altına almanızdır. Çevrenin korunması ve halkımızın sağlığı açısından atıklarınızın bertarafını sağlayınız. İZAYDAŞ sanayi kuruluşlarına ticari bir kuruluş olarak değil çevre kuruluşu olarak hizmet vermektedir. İZAYDAŞ ilimize ve ülkemizin dört bir tarafına hizmet veren bir kuruluş olarak ele alınmalı ve öyle değerlendirilmelidir” dedi.
 
MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ ODAKLI HİZMET
Başkan Karaosmanoğlu’nun konuşmasının ardından söz alan İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammet Saraç ise İZAYDAŞ’ın faaliyet alanları ve verdiği hizmetler hakkında bir sunum yaptı. Saraç, İZAYDAŞ olarak sanayicilere uygun şartlarda hizmet verdiklerini ve müşteri memnuniyeti odaklı çalıştıklarını ifade etti. Saraç’ın sunumunun ardından yapılan soru cevap bölümünde ise sanayiciler ile atık yönetimi ile ilgili uygulamalar hakkında değerlendirme yapma imkânı sağlandı. Birçok konuda İZAYDAŞ yetkililerine bertaraf ve atık yönetimi konularında sorular geldi.
 
SANAYİCİLERDEN İZAYDAŞ’A ÖVGÜ
Söz alan bazı sanayi kuruluşu yetkilileri, eskiden İZAYDAŞ’a atık vermekte zorluk çektiklerini ifade ederek, atık süreçlerinde iyileştirme yapan İZAYDAŞ yetkililerine teşekkür etti. Değerlendirme toplantısı birlikte çekilen hatıra fotoğrafı ve katılımcılara verilen çeşitli hediyeler ile son buldu.

11 Ekim 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR