Derince ve Kandıra kaymakamları değişti

İçişleri Bakanlığı’nın Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar arasındaki rotasyon kararları Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi. Kandıra ve Derince...

BÜYÜT

İçişleri Bakanlığı’nın Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar arasındaki rotasyon kararları Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi. Kandıra ve Derince kaymakamları değişti. Vali Yardımcısı Ali Sözen de Denizli’ye atandı

İçişleri Bakanlığı Valiler Kararnamesinin ardından, Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar arasındaki rotasyon kararlarını da açıkladı. Önceki gün Remsi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren kararlar sonrasında Derince Kaymakamı Cengiz Cantürk Anamur Kaymakamlığı’na, Kandıra Kaymakamı Hamza Erkal da Siverek Kaymakamlığı’na atandı.
ERKALN SİVEREK’E ATANDI
Birecik Kaymakamı Oktay Erdoğan Kandıra Kaymakamlığı’na getirilirken Derince Kaymakamı Cengiz Cantürk’ün yerine de Hukuk Müşaviri, eski Salihli Kaymakamı Mesut Yıldırım atandı. Hatırlanacağı gibi Kandıra Kaymakamı Hamza Erkal daha önce de Siverek Kaymakamlığı’na atanmış, ancak Erkal’ın itirazı soncu atama iptal edilmiş ve Erkal eski görevine geri dönmüştü. Öte yandan yürürlüğe giren rotasyon kararları doğrultusunda Vali Yardımcısı Ali Sözen de Denizli Vali Yardımcılığı görevine atandı.
DAVA AÇMAYACAK
Urfa Siverek'teki yeni görev yerine gideceğini söyleyen Erkal, dava açmayacağını belirtti. Erkal şöyle konuştu, “İki yıl önce görev sürem dolmadan Siverek'e tayin edilmiştim. 3 yıl görev yaptım, geriye 2 yılım kalmıştı. Görev sürek dolmadan tayinim çıkartıldığı için dava açtım. Siverek'te 4 ay görev yaptıktan sonra mahkeme kararıyla yeniden Kandıra'ya geri gelmiştim. Kandıra'da 5 yıllık görev sürem doldu. Siverek'e giderek şark görevimi de tamamlamış olacağım.
EN İYİ DÜNLERİM
KANDIRA’DA GEÇTİ
Bu kararnamede beni mutlu eden gelişme Urfa'lı milletvekillerinin İçişleri Bakanlığından beni Siverek'e tayin edilmemi istemeleri oldu. İki yıl önce Siverek'e gittim sadece 4 ay görev yaptım. Demek ki iyi izlenimler bırakmışız ki beni Siverek'e istemişlerdir. 5 yılım bu ilçede dolu dolu geçti. İnsanların sıcaklığı beni çok etkiledi. Kandıra'nın doğası, insanı, gıdası, havasıyla her şeyi meşhurdur. Hayatımın en iyi günleri burada geçmiştir. Kandıra'yı ve insanlarını asla unutmayacağım.”

Oktay Erdoğan kimdir?

1975 yılında Ankara’da doğdu. İlk ve Ortaöğrenimini Ankara’da tamamladı. Yükseköğrenimini 1999 yılında Kırıkkale Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde tamamladıktan sonra, aynı yıl açılan kaymakamlık sınavını kazandı. 2000 yılında, Çorum'da Kaymakam adayı olarak göreve başladı. Sırasıyla Çeltik ve Çelebi İlçelerinde Kaymakam vekilliklerinde bulundu.
Asaleten Sivas - Koyulhisar, Iğdır - Tuzluca, Sivas - Hafik ve Balıkesir - Balya Kaymakamı olarak görev yapan Oktay Erdoğan 2010 yılı Ağustos ayında Birecik ilçesine atandı. Oktay Erdoğan evli ve 1 çocuk babası.

Mesut Yıldırım kimdir?

1965 yılında Uşak’ta doğdu. Öğrenim hayatını tamamladıktan sonra 1989 yılında Kaynarca ilçesinde kaymakam olarak göreve başlayan Yıldırım, Mardin Kuzultepe, Ankara Kızılcahamam ve son olarak Manisa Salihli kaymakamlığı görevlerinde bulundu.
Evli 2 çocuk babası olan Yıldırım Salihli kaymakamı olarak 5 yıl görev yaptıktan sonra Ankara’ya hukuk müşaviri olarak atandı.

08 Ağustos 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR