Zeytinoğlu: Eylül ayı kapasite oranı yüzde 70,7 oldu

Kocaeli ilinde kapasiteler bir evvelki yılın aynı ayına göre 1,3 puan azalış ve bir evvelki aya göre 0,1 puan artış gösterdi. Türkiye genelinde ise...

BÜYÜT

Kocaeli ilinde kapasiteler bir evvelki yılın aynı ayına göre 1,3 puan azalış ve bir evvelki aya göre 0,1 puan artış gösterdi.

Türkiye genelinde ise kapasite kullanım oranları Eylül ayında 74,4 olarak belirlendi. Geçen aya göre 0,3 puan, bir önceki yılın aynı ayına göre 1 puan azalış gösterdi.

Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, “Kocaeli genelinde Eylül ayında kapasite kullanım oranlarında artış bekliyorduk. Ancak bir evvelki yıla göre gerileme oldu. Aylık bazda da çok az bir artış var. Türkiye’de ve Kocaeli’de kapasite kullanım oranında yatay seyir hala devam ediyor. Bu veriler bize ekonomide istenilen düzeydeki canlanmanın hala gerçekleşmediğine işaret ediyor” dedi.

26 Eylül 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR