Zeytinoğlu: Kocaeli, kimya sanayinin yüzde 27’sini karşılıyor

T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kocaeli Sanayi Odası ve Türkiye Kimya Sanayicileri Derneği işbirliği ile TOSB Otomotiv Yan Sanayi İhtisas...

T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kocaeli Sanayi Odası ve Türkiye Kimya Sanayicileri Derneği işbirliği ile TOSB Otomotiv Yan Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nde “Kimya Sektörü Çalıştayı” düzenlendi. Çalıştay; KSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu’nun açılış konuşması ile başladı.

 

YÜZDE 27’LİK ORAN

Zeytinoğlu; “Kocaeli’de faaliyet gösteren önemli sektörlerin Türkiye içerisindeki payı incelendiğinde, ülke kimya sanayinin % 27’si ilimizden karşılanmaktadır. Odamızda kimya sektörü; kömür ve petrol ürünleri, boya ve sanayi gazları, temel kimyasallar ve tıbbi ve zirai kimyasal sanayi grubu ile temsil edilmektedir. Bu meslek gruplarındaki üyelerimiz bizlerle çok fazla mesai harcayarak yoğun ve özveri ile çalışmaktadırlar.” diyerek komite üyelerine teşekkür etti.

 

YENİ BİR SIÇRAMA

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık da yaptığı konuşmada Türkiye'nin ikinci çeyrek büyüme oranlarında Avrupa'da üçüncü sırada yer aldığını belirterek, "Elbette daha yapmamız gereken işler, atmamız gereken adımlar var. Bilhassa ekonomide yapısal dönüşümü sağlayacak, Türkiye'nin yeni bir sıçrama yapmasına zemin hazırlayacak reform programlarını acilen hayata geçirmemiz gerekiyor" dedi.

 

SUNUM YAPILDI

Bakan Işık'ın konuşmasının ardından basına kapatılan toplantıda, kimya sektörünün durumu ve sorunları ile ilgili Türkiye Kimya Sanayicileri Derneği Başkanı Timur Erk ve KSO Kimya Komitesi Başkanı Hasan Şerefhan sunumlarını gerçekleştirdiler. Sunumların ardından sektör temsilcileri tarafından sorun ve talepler dile getirildi.

20 Eylül 2015 Kocaeli- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR