Malezyalı Muhammed’e sürpriz doğum günü

41 ülkeden 1000 çocuğun katıldığı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali için Kocaeli’ye gelen Malezyalı Muhammed 11 yaşı...

BÜYÜT

41 ülkeden 1000 çocuğun katıldığı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali için Kocaeli’ye gelen Malezyalı Muhammed 11 yaşına konuk olduğu Çınar ailesinin evinde girdi. Çınar ailesinin hazırladığı sürpriz doğum günü partisinde Malezyalı Hazik’in sevinci görülmeye değerdi.

DÜNYA KARDEŞLİĞİ
Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen 23 Nisan Uluslar arası Çocuk Festivali bütün hızı ile devam ediyor. 41 ülkenin çocukları birbirinden muhteşem etkinliklerle güzel günler geçirerek dünya kardeşliğine örnek oluyor. Kocaeliye gelen Malzeyalı Muhammet Hazik’e konuk olduğu Çınar ailesinin hazırladığı sürpriz doğum günü partisi de bu kardeşliği bir kez daha gözler önüne serdi.

11 YAŞINA GİRDİ
Nuh Çimento Okulu’nda eğitim gören Eren Çınar ile festival boyunca aynı evi paylaşan Malezyalı Hazik, sürpriz doğum günü pastasını görünce çok şaşırdı. Kendisine yapılan bu jestten etkilenen Hazik, arkadaşı Eren’e sarılarak teşekkür etti. 11 yaşına basan Hazik’i baba Mehmet Aydin, anne Huri ve oğulları Eren kutladı. Sürpriz doğum gününde Hazik’i Malezyalı arkadaşları ve grup liderleri de yalnız bırakmadı.

BÜYÜK MUTLULUK
Pastasını afiyetle yiyen Hazik, kendisini evinde gibi hissettiğini ifade ederek mutluluğunu ifade etti. H azik, arkadaşı Eren’i artık kardeşi gibi hissettiğini onunla evine gidince telefonla ve ya internet aracılığıyla konuşmak istediğini söyledi. Evin babası ve annesi Hazik ile oğulları Eren’in çok iyi bir dost olduklarını belirterek” İlk geldiklerinden bu güne kadar çok iyi anlaştılar. Bol bol basketbol oynadılar. Bizler için de çok büyük mutluluk oldu” dedi.

KARDEŞİM GİBİ OLDU
Evin oğlu Eren ise” Hazik gelmeden önce çok heyecanlandım. Geldiğinde çok mutlu oldum. Çok iyi vakitler geçirdik. Festival bitmek üzere. Onun gitmesini hiç istemiyorum.Ben de onu kardeşim gibi hissediyorum” diyerek festivalin asıl amacını dile getirmiş oldu.

23 Nisan 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR