Duyar: Esnafımız faizle öldürülüyor

216 üyesi olan S.S Yarımca Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Veysel Şenol ve yönetimini ziyaret eden Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili adayı...

BÜYÜT

216 üyesi olan S.S Yarımca Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Veysel Şenol ve yönetimini ziyaret eden Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili adayı Serhat Duyar’a bu programda Saadet Partisi Körfez İlçe Başkanı Fatih Coşkun, Büyük Birlik Partisi Körfez İlçe Başkanı Mustafa Arha ve her iki partinin teşkilatları eşlik etti.


"HER KESİME UYGUN REÇETE HAZIRLADIK"

Başkan Şenol ve kooperatif üyelerini dinleyerek, kooperatif hakkında bilgi alan Duyar, “Sizlerin sıkıntılarını çok iyi biliyoruz. İktidar yol yapıp duruyor. Ama sizler yollara ekmek bandırarak karnınızı doyuramazsınız mazot fiyatları almış başını gidiyor. Sürekli sizden istenen belgelerin sayısı arttırılıyor. Bunların hepsi size külfet.  Milli ittifak kadroları sizlerin problemlerini çok iyi bildiğinden her kesime uygun reçete nasıl hazırladıysak, sizlere de uygun reçetelerimiz mevcut” dedi. 

 

"SORUNUMUZ REKABET EDEMEMEK"

Başkan Şenol ise, heyete ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, en büyük sıkıntılarının lojistik firmalarla rekabet edememek olduğunu belirtti. Bunun üzerine Duyar,  ‎Milli İttifak  kadrolarının hazırladığı tüm sorunların reçetesini taşıyıcılara aktardı ve seçim beyannamelerini oluşturan broşürü hem dağıttı hem de tek tek anlatarak, ortamda bulunan herkesi bilgilendirdi. Ziyaretin bitiminde herkesin oyuna talip olduklarını ifade ederek oradan ayrıldı.

 

"FAİZİN ESARETİNDEN KURTARACAĞIZ"

Buradan ayrılan heyet hiç vakit kaybetmeden, Körfez Sanayi esnafının bulunduğu Körfez Sanayi Sitesi’ne hareket ettiler. Burada Duyar, girmedik dükkan, sıkmadık el ve de fethedilmemiş gönül bırakmadı. Özellikle kararsız seçmeni ve oy kullanmak istemeyen seçmeni Saadet Partisi’ne oy vermeleri için ikna etti. Birçok seçmenden de oy sözü aldı. Duyar, “Bütün bireylerin ama özellikle bütün esnafın ortak sorunu faiz belası. Nasıl gençlerimiz uyuşturucu maddeler yüzünden ölüyorsa, esnafımızda faiz bağımlısı yapıldığından ölüyor. Milli ittifak kadrolarıyla, biz faizsiz üreten bir ekonomiye geçeceğiz ve tüm vatandaşlarımızı faizin esaretinden kurtaracağız” şeklinde konuştu.

 

"BİR OY BİLE ÇOK ÖNEMLİ"

Duyar, esnafın sorunlarını dinlerken, teşkilat mensupları da azda olsa esnafın ağzının tadını yerine getirmek için, esnafa lokum ikram ettiler. Duyar, “Hangi partiye gönül verirseniz verin. Bizlere kıymetli zamanlarınızı ayırarak,  bizleri dinleme nezaketi gösterdiğiniz için teşekkür ederiz. Gezdiğim yerlerde birçok seçmenin kararsız ya da tamamen sandığa küsmüş olduğunu gördüm. Onlar bizi dinledikçe hem oy kullanmaya hem de oylarını ülkemizin geleceği için Saadet Partisi’ne vereceklerini aktardılar. Kimse bir oy ile ne olur demesin bir oyun eksikliğiyle çok şey değişir. Gönüllere giriyor olmak güzel” diyerek milli ittifak kadrolarının seçim beyannamesi hakkında esnafı bilgilendirdi.  Küçük Sanayi Esnafı’nın gönlünü fetheden Duyar buradan da Belde Garajı Sakinleri’nin yanına giderek orada bulunanlardan destek, oy ve dua istedi.

 

"KÖRFEZ’DE SANDIĞIN RENGİ KIRMIZI BEYAZ"

Körfez Sanayi Sitesi’nde ki yoğun programının ardından Duyar, Körfez Fatih Mahallesi esnafıyla da buluştu. Körfez ilçesine adeta çıkarma yapan Duyar’a Fatih Mahallesi programlarında Milletvekili adayı Remzi Kaya’da eşlik etti. Duyar ve Kaya birlikte esnafın sıkıntılarını dinlediler. Esnafın milletvekili adaylarına gösterdiği sıcak ilgi de görülmeye değerdi. Bu tabloyu gören, her iki partinin teşkilat mensupları da çok sevindi. Esnafın ilgisine sevinen Duyar ise, “İnşallah Körfez’de sandığın rengi kırmızı beyaz, Körfez’de sandığın rengi belli oldu” diyerek yorumda bulundu.

26 Mayıs 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR