CHP’li Kaplan, GETÜ Rektörü Görgün’ü ziyaret etti

Prof. Dr. Görgün’e yeni görevinde başarılar dileyen Milletvekili Kaplan, Gebze’nin üniversiteden çok büyük beklenti içinde olduğunu vurguladı. Gebze...

BÜYÜT

Prof. Dr. Görgün’e yeni görevinde başarılar dileyen Milletvekili Kaplan, Gebze’nin üniversiteden çok büyük beklenti içinde olduğunu vurguladı.

Gebze’de üniversite kurulmasının gecikmiş ancak sevindirici olduğunu kaydeden Kaplan, “Uzun yıllardır bu bölgenin üniversite beklentisi var. Kocaeli Üniversitesi’nde 70 bin öğrenci eğitim görürken bir tanesinin bile Gebze bölgesinde olmaması üzücü bir durumdu. Eğitim alanında ihmal edilen Gebze’nin yeniden bu alanda gelişecek olmasında sizden beklenti çok büyük” diye konuştu.

 

Takipçisi olacağız

Gebze Teknik Üniversitesi’nin kurulmasında herkesin pay sahibi olduğunu dile getiren Kaplan, “Üniversitenin kurulmasında sadece iktidar partisinin değil muhalefet olan bizlerin, sivil toplum kuruluşlarının, meslek odalarının, esnafın, basının ve Gebze halkının da büyük payı vardır. Umarız üniversite sosyal, toplumsal yönden Gebze ile entegrasyonu sağlayarak önemli hizmetler gerçekleştirir” diye konuştu.

Gebze Teknik Üniversitesi’nin Gebze’nin kültürel dokusunun değişmesi, sanayi ve bilişim sektörü ile sağlanacak işbirliği ile de kalkınması açısından önemli olduğunu vurgulayan Kaplan, “Bu konuda büyük beklenti içinde olduğumuzu ve bu işin takipçisi olacağımızı sayın Rektör’e ilettik” şeklinde konuştu.

Kaplan ayrıca Gebze ve Darıca’daki askeri arazilerin üniversite bünyesinde yararlanması konusunda Prof. Dr. Görgün’e öneride bulundu.

Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün de, Milletvekili Kaplan’a ziyaretinden ve desteklerinden ötürü teşekkür ederek, Gebze’nin gelişmesi konusunda üniversite olarak ellerinden gelen çalışmayı yapacaklarını söyledi.

Kaplan’a ziyarette CHP Darıca ilçe başkanı Selman Kösali ve yöneticiler de eşlik etti.

08 Aralık 2014 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR