İmam Hatip Mezunları, pilav gününde buluştu

KİHMED, her yıl geleneksel olarak düzenlediği pilav gününün 25’ncisini İnterteks Fuar Alanı’nda düzenlediHer yıl geleneksel olarak KİHMED tarafından d...

BÜYÜT

KİHMED, her yıl geleneksel olarak düzenlediği pilav gününün 25’ncisini İnterteks Fuar Alanı’nda düzenledi
Her yıl geleneksel olarak KİHMED tarafından düzenlenen pilav gününün 25’ncisi dün İnterteks Fuar Alanı’nda gerçekleştirildi. KİHMED Başkanı Zafer Sevil’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen pilav gününe; Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, TBMM Genel Sekreteri Saadettin Kalkan, İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu, İl Gençlik ve Spor Müdürü Muzaffer Cintimar, İzmit Kaymakamı Sabit Kaya, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezgin Çuhadar, İzmit İlçe Müftüsü Abdulkadir Kişvelioğlu, eski Or-Köy Genel Müdürü Hüseyin Karaosmanoğlu ile İmam Hatip Lisesi mezunları katıldı.
İMAM HATİPLİ OLMAK AYRICALIKTIR
Pilav günü etkinliği şehitler için yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Etkinlik, İzmit İmam Hatip Lisesi öğrencisi Adem Aslan’ın okuduğu Kuran-ı Kerim tilafetiy ve Kadir Dalca’nın okuduğu kasidelerle devam etti. Programın açılış konuşmasını KİHMED Başkanı Zafer Sevil yaptı. İmam Hatipli olmanın önemli bir sorumluluk olduğunu belirten Sevil, “İmam hatipli olmak ülkesine şerefle hizmet etmektir. Bu şuurla hareket etmek boynumuza borçtur. İmam hatipler hiçbir zaman misyonunu tamamlamış olmaz” dedi.
MÜFTÜLÜĞÜ KAPAT, İMAM HATİP AÇ
Son olarak kürsüye gelen İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu, KİHMED Başkanı Zafer Sevil’e destek vererek, her ilçe de İmam Hatip Lisesi kurulması gerektiğini söyledi. Sönmezoğlu konuşmasında, Darıca’da imam hatip açıklamamasına tepki göstererek, “Darıca’da imam Hatip açılamıyorsa, ilçe müftüme “Müftülüğü kapat, imam hatip aç” diyeceğim. İmam Hatip gönül işidir. İmam hatibin Allah yolu, peygamber yolu, Kur’an yolu olduğu herkese hatırlatılmalıdır.” açıklamasında bulundu.

03 Temmuz 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR