Kartepe Belediyesi KAR-MEK sezonu başladı

Her yıl kursiyer ve branş sayısı artan Kar-Mek ile Kartepeli bayanların gelişimine katkı veren kursların şartlarını ve yerlerini iyileştirme hedefind...

Her yıl kursiyer ve branş sayısı artan Kar-Mek ile Kartepeli bayanların gelişimine katkı veren kursların şartlarını ve yerlerini iyileştirme hedefindeki Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, yeni dönemin kursiyerlere hayırlı olmasını diledi. Bayan hemşehrilerinin kişisel gelişimlerine katkı verecek, sosyalleşmelerine imkan sağlayacak, ev ekonomilerine katkı veren kurslar bu yıl 21 farklı branşta ilçe halkı ile buluşturuldu.

 

İlçe halkının sosyal ve kültürel kalkınmasına katkıda bulunmak amacıyla açılan Kar-Mek kurs merkezlerinde uzman eğitmenler nezaretinde iğne oyası, giyim, mefruşat, el sanatları, kuaförlük, aşçılık, stilistlik, bilgisayar kullanımı, okuma yazma, halk oyunları (8-18 çocuk ve yetişkin), drama, satranç, Kur’an-ı Kerim, İngilizce, Arapça ve Osmanlıca gibi yabancı diller, voleybol, karate, basketbol gibi spor branşları, gitar, keman ve bağlama gibi müzik dallarında, hijyen, fotoğrafçılık ve diksiyon kurslarında ücretsiz eğitimler veriliyor.

 

Kar-Mek kurslarına katılmak isteyen Kartepeliler, 2 fotoğraf, diploma fotokopisi, ikametgah ve nüfus cüzdan fotokopisi ile belediye hizmet binası ve zabıta birimlerinden temin edecekleri başvuru formlarını doldurmaları yeterli. Kar-Mek kursları hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar Kültür Müdürlüğü’nün 353 38 69 nolu telefonundan ayrıntılı bilgi alabilecekler.

12 Kasım 2015 Kocaeli- Kültür-Sanat


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR