Erdoğan Toprak, Kocaeli'deydi

CHP Genel Başkan Koordinatör Baş Danışmanı Erdoğan Toprak bir dizi ziyarette bulunmak üzere kentimize geldi. CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hür...

CHP Genel Başkan Koordinatör Baş Danışmanı Erdoğan Toprak bir dizi ziyarette bulunmak üzere kentimize geldi. CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ve eski İzmit İlçe Başkanlarından Alpaslan Seymen tarafından karşılanan Toprak'ı ilk durağı Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi oldu. Hastanede CHP Eski Milletvekili ve İzmit eski Belediye Başkanı Sefa Sirmen'i ziyaret etti. Toprak, Sirmen ziyareti sonrasında ise il binasına gelerek parti yöneticileri ile buluştu.

 

TEŞEKKÜR ETTİ

Toprak'ın ziyareti ile ilgili açıklama yapan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, "Sayın Başdanışmanı'mız bugün bir dizi ziyarette bulunamak üzere kentimize geldi. Kendisine ziyaretinden dolayı çok teşekkür ediyoruz. İl Başkanlığı binasına gelmeden önce Umuttepe Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi gören sayın Sefa Sirmen'i ziyaret ettik. İl binamızda parti yönetcilerimizle bir araya gelerek değerlendirmelerde bulunacağız. Ben, sayın Toprak'a tekrar teşekkür ederim" dedi.

 

'SİYASİ KARAR'

Sarıbay'ın ardından konuşan CHP Genel Başkan Koordinatör Başdanışmanı Erdoğan Toprak konuşmasının başında Sefa Sirmen'e yaptığı ziyareti değerlendirerek Sirmen'in tutukluluk sürecinin devam etmesi konusunda çarpıcı ifadeler kulandı. Sirmen'e haksızlık yapıldığını dile getiren Toprak tutukluluk kararının siyasi olduğunu belirtti. Toprak, "Sefa Sirmen döneminde hayata geçirdiği projenin bugün değer olarak 6 kat üstünde bir katkı sağlamış olmasının bedelini bu şekilde ödetiliyor. Bu yanlış bir tavır. Bu dava siyaseten yapılmış birdavadır. Rakiplerimizi cezaevine gönderirsek keser döner sap döner gün gelir hesap döner. CHPolarak birçok bedeller ödemişizdir. Bu bedeller zaman zaman hapisler olmuştur, işkenceler olmuşturfakat bu dönemde kapanacaktır.Sefa Sirmen’in bu durumunu tekrar Türkiye gündemine taşıyacağız" açıklamasında bulundu.

 

'OHAL FIRSATÇILIĞI'

FETÖ operasyonları hakkında da değerlendirmelerde bulunan Toprak, “FETÖ operasyonunda aslında ulaşılması gereken bir yönetici şeması var fakat bu operasyonlar sulandırıldı. Çünkü bunların büyük çoğunluğu AKP içerisinden çıkacaktır. Bu ur bin an evvel atılmalıdır. Devlette paralel yapıya ön açıldı. Bunları dile getirdiğimizde bize farklı şekillerde cevaplar verildi. FETÖ örgütünün devletteki son kişinin dahi atılmasına destek oluyoruz fakat bu işi bir türlü merkezine getirmediler. Bu işi sulandırıyorlar. OHAL fırsatçılığı yapılıyor” ifadelerini kullandı.

 

'TÜRKİYE SIKIŞTI'

AKP bu süreci fırsata çevirmek istiyor diyen CHP Genel Başkan Koordinatör Başdanışmanı Erdoğan Toprak,” Birçok karanlık noktalar var. AKP kendi gibi düşünmeyenleri OHAL fırsatçılığıyla yok etmeye çalışıyor. Bu çok tehlikelidir. BU ülkedeki en büyük sorun bilimde ileri gidilememiş olmasıdır. Bu şekilde yol alınamaz. Türkiye sıkıştı. Zor bir sürece girildi. Moodys’ in raporunda Türkiye yatırım yapılamayacak ülke konumuna geldi" şeklinde konuştu.

 

'HALA LOZAN DİYORLAR'

Türkiye Suriye bataklığından nasıl çıkacak hala belli değil. Türkiye’nin ekonomisi zor durumda. Dolar bugün 3 lirayı geçti. Bu ülkeyi kalkındırma bu iktidarın görevi değil mi? Cumhurbaşkanı tutmuş hala Lozan’ı tartışmaya açıyor. Karşıt yaratarak kendi koltuklarını korumaya çalışıyor. Bu bir vebaldir. Sen kalkıp akademisyenlerle uğraşıyorsun. Geçmişi bırak sen geleceğe bak. O onurlu geçmiş sayesinde sen bugün o koltukta oturuyorsun” ifadeleri kullandı. Serkan BORLAK

30 Eylül 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR