Protokol gazileri unuttu

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kocaeli Şube Başkanlığı tarafından düzenlenen iftar yemeğinin ardından merhum Kore gazilerinin eşlerine Kore Devleti t...

BÜYÜT

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kocaeli Şube Başkanlığı tarafından düzenlenen iftar yemeğinin ardından merhum Kore gazilerinin eşlerine Kore Devleti tarafından gönderilen madalya ve teşekkür belgeleri verildi. Kore İstanbul Başkonsolosu’nun özel davetli olarak katıldığı gecede protokol üyelerinin ilgisizliği dikkat çekti.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kocaeli Şube Başkanlığı tarafından önceki akşam gazilere ve yakınlarına iftar yemeği verildi. İzmit Öğretmen Evi’nde düzenlenen iftar yemeğinin ardından Kore Devleti tarafından gönderilen madalya ve teşekkür belgeleri merhum Kore gazilerinin eşlerine verildi. Kore İstanbul Başkonsolosu Base Joon Ho’nun özel davetli olarak katıldığı geceye davetli olan protokol üyelerinin katılmaması, Şube Başkanı Yunus Coşkun tarafından eleştirildi.

PROTOKOL İLGİSİZ KALDI
Yaklaşık 400 kişinin katıldığı iftar yemeğine Kore İstanbul Başkonsolosu Base Joon Ho özel davetli olarak katılırken protokol üyelerinden Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili Zekeriya Özak, İzmit Kaymakamı Sabit Kaya, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, EDOK Komutanlığı adına Albay İlker Kural, davetliler ile Kore ve Kıbrıs gazileri aileleri ve yakınları katıldı. Yemeğin ardından konuşma yapan Şube Başkanı Yunus Coşkun, Kore Savaşı’nın kısa bir tarihçesini davetlilere anlattı.

BİRLİĞE İHTİYACIMIZ VAR
Gazilerin vatan savunması uğruna yaptıkları fedakarlığın karşılığının olmadığını belirten Coşkun gazilere seslenerek, “Sizler bir toplumda ulus bilincini oluşturan değerlerin başında yer almaktasınız. Sizlerin yaptıkları karşısında ne yapılsa az kalır. Savaşlarda başarılı sonuçları sizler birlik ve beraberlik içinde çalışarak kazandınız. Aynı birlik ve beraberliğe bugün her zamankinden daha çok ihtiyacımız vardır” dedi. Coşkun şöyle devam etti: “Ey memleketimizi parçalamaya ve bölmeye çalışan dış düşmanlar ile onların içimizdeki işbirlikçileri, yeri geldiğinde bu zavallılara gereken dersi vermesini çok iyi biliriz.”

19 GAZİ EŞİNE MADALYA
Konuşmanın ardından Kore Savaşı’nda gazi unvanını alan ve daha sonra aramızdan ayrılan merhum gazilerin eşlerine Kore Devleti tarafından gönderilen madalyalar ve teşekkür belgeleri verildi. Törende madalya ve teşekkür belgesi alanların isimleri ise şöyle:
Salih Yüksel, Zeliha Aygün, Havva Uysal, Naime Uçar, Ayşe Baldan, Hacer Yaşar, Hatice Yavuz, Rukiye Ak, Ayser Turhan, Ülviye Güler, Safiye Sayar, Resmiye Çalışır, Necla İşeri, Nuriye Güler, Hanife Cinkılıç, Münevver Kızılkaya, Zühre Kılıçarslan ve İlhame Ermeç.

16 Ağustos 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR