Öğrenci ve belediye çevre için el ele

Atık bitkisel yağların geri dönüşümü projesi kapsamında okul okul dolaşan Derince Belediyesi’ne Bekir Sıtkı Özer İlköğretim Okulu’nun 4. sınıflarının...

BÜYÜT

Atık bitkisel yağların geri dönüşümü projesi kapsamında okul okul dolaşan Derince Belediyesi’ne Bekir Sıtkı Özer İlköğretim Okulu’nun 4. sınıflarının yanı sıra velilerden de büyük destek geldi.

İbnisina Mahallesi’nde bulunan Bekir Sıtkı Özer İlköğretim Okulu’nun 4. sınıf öğrencileri ve velileri, kampanya dâhilinde okulun toplantı salonunda Derince Belediyesi Çevre Mühendisleri’nden konuyla ilgili detaylı bilgi aldı. Okulun toplantı salonunda toplanan öğrenci ve veliler, çevre mühendisleri Melike Kahveci ve Elif Gözde Şişman tarafından konuyla ilgili olarak ayrıntılı bir şekilde bilgilendirildi.

ATIK GETİR, ÖDÜL AL
Proje kapsamında geri dönüşüme en fazla katkı sunan okula Derince Belediyesi olarak çeşitli ödüllerinin olduğunu hatırlatan Temizlik İşleri Müdürü Melike Kahveci, atık yağ ve atık pillerin doğaya verdiği zararları tüm detaylarıyla aktardı. Geri dönüşümle ilgili olarak okullarda yapılan bilgilendirme çalışmaları kapsamında projeyi sahiplenen sınıflar, okuldaki bütün sınıflara konu hakkında bilgilendirmeler yaparak, okuldaki diğer arkadaşlarına da çevreye karşı daha duyarlı olmaları yönünde telkinlerde bulunuyor.

03 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR