Engellerin ortadan kalktığı bir yaşam

Türk Harb-İş Sendikası Kocaeli Şubesi Yönetim Kurulu adına basın açıklaması yapan Başkan Turhan Yıldız, “Engellerin ortadan kalktığı bir dünyada yaşam...

BÜYÜT

Türk Harb-İş Sendikası Kocaeli Şubesi Yönetim Kurulu adına basın açıklaması yapan Başkan Turhan Yıldız, “Engellerin ortadan kalktığı bir dünyada yaşama inancımızı tüm kamuoyu ile paylaşıyoruz” dedi.3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir basın açıklaması yapan Türk Harb-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Turhan Yıldız, Engelli vatandaşların önündeki engellerin kaldırılmasının, yönetimlerin himmetine bırakılmış bir konu olmadığını, bilakis sorumlulukların gereği olduğunu açıkladı. Turhan Yıldız, “Çağdaş yönetim normları da özür beyan etmekten ziyade özürlülerin hayatını kolaylaştırmak adına icraatlar yapmayı gerekli kılmaktadır. Kimse engelinden ötürü, yaşama sevincinden mahrum bırakılamaz” dedi. Yıldız, engelli olmanın sosyal hayatı engelleyen bir kusur değil, desteklenmesi gereken bir durum olarak kabul edilmesi gerektiğini vurguladı.
“ÇIKARILAN YASALAR YETERLİ DEĞİL”
Yetililer tarafından bugüne kadar çıkarılan yasaların kesinlikle yeterli olmadığını ve geçici önerilerin engelli vatandaşların problemlerini çözemediğine değinen Yıldız, “Halen sağlık, eğitim ve istihdam alanında büyük zorluklar yaşayan engelli kardeşlerimiz, bir an evvel bu sıkıntılarından kurtarılmalıdır” diyerek engelli vatandaşlara yapılan yardımlardan ziyade, hayata daha sıkı sarılmaları ve bu makus talihlerini yenebilmeleri için kendi ekmeklerini kendilerine kazanma şansı verilmesini söyledi.


“HEP BİRLİKTE MÜCADELE EDELİM”
3 Aralık Dünya Engelliler Günü olması sebebiyle, engelli çalışanlar dahil olmak üzere, tüm engelli vatandaşların önlerindeki engellerin aşılması ve onlara eşit yaşam hakkı sunulması noktasında daha duyarlı olunması için hep birlikte mücadele etmeleri gerektiğini söyleyen Yıldız, “Engellerin ortadan kalktığı bir dünyada yaşama inancımızı tüm kamuoyu ile paylaşıyoruz” dedi.

02 Aralık 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR