Tüysüzler, TÜYDÜ!

*Kocaeli halkı, dün güne “Tüysüzler, tüydü” haberinin şokuyla uyandı. Tüysüzler, kentimizin en büyük kuyumcularından biriydi. 28 yıldır İzmit İstikl...

*Kocaeli halkı, dün güne “Tüysüzler, tüydü” haberinin şokuyla uyandı. Tüysüzler, kentimizin en büyük kuyumcularından biriydi. 28 yıldır İzmit İstiklal Caddesi üzerindeki mağazada “kuyumculuk” ve “döviz alım satımı” yapıyorlardı. “KOCAELİ-TV” de Tüysüz kardeşlerin sahibi olduğu şirketler arasındaydı.

*Tüysüzler Kuyumculuk; Adem, Cemalettin ve Yüksel Tüysüz isimli üç kardeşindi. İddia edildiğine göre, Tüysüzler Kuyumculuk’ta altın alım satımı yanında “para ticareti” de yapılıyordu. Tasarruf sahibi bazı kişiler, ya inançları gereği ya da daha fazla “nema” verdikleri için paralarını bu kuyumcuda değerlendiriyorlardı.

           

*Yine iddia edildiğine göre, Tüysüzler Kuyumculuk, bir süre önce değişik nedenlerden dolayı “nakit trafiği” ni yönetemez oldular. İşletmek üzere vatandaşlardan topladıkları paraları geri ödemede zorluk çekiyorlardı. Kardeşlerden Adem Tüysüz, sıkıntıya dayanamadı ve 16 Mayıs 2014 tarihinde intihar etti.

*İntihar olayından sonra, intiharın para sıkıntısından kaynaklanmadığı algısı yerleştirilmeye çalışıldı. Ancak sıkıntı gittikçe büyüyordu. Bazı gayrimenkuller satıldı, satın alınan bazı gayrimenkuller geri verildi, ancak toplanan para derde derman olmadı.

*Ve kaçınılmaz son dün sabah yaşandı. Adem Tüysüz’ün ölümünden sonra geriye kalan Cemalettin Tüysüz ve Yüksel Tüysüz, dün kuyumcu dükkanını açmadılar ve ortadan kayboldular. Para çekmek veya para yatırmak için Tüysüzler’e gelenler, şok yaşadılar. Tüysüzler’in tüydüğü, bir anda şehirde yayıldı ve Tüysüzler’e para kaptıranların paniği başladı.

*Dün gazetemiz baskıya verilinceye kadar 1500 kişinin “Dolandırıldık” diye savcılığa ve emniyete başvurduğu öğrenildi. Dolandırılan paranın toplam 100 milyon, yani eski parayla 100 trilyon civarında olduğu konuşuluyor.    

 

27 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR