Yeşil: Köylünün odununu köylüye, 440 liraya satanlar utanmalı

MHP Kocaeli Milletvekili Ahmet Yeşil; köy köy, mahalle mahalle gezerek 1 Kasım için destek istiyor. Son olarak Akmeşe ziyareti sırasında İsmail Türko...

MHP Kocaeli Milletvekili Ahmet Yeşil; köy köy, mahalle mahalle gezerek 1 Kasım için destek istiyor. Son olarak Akmeşe ziyareti sırasında İsmail Türkoğlu isimli vatandaş, kendisini bıktıran sorunu gündeme getirirse, Yeşil’e oy vereceğinin sözünü verdi. Akmeşeli Türkoğlu, 2 yıldır hakkı olan yakacak odunu ormandan almak için ödemek zorunda bırakıldığı 440 lira için MHP Kocaeli Milletvekili Adayı Ahmet Yeşil’e dert yandı.


MAKBUZSUZ PARA TOPLUYORLAR

Eskiden yakacak odun için 10 lira verdiklerini belirten İsmail Türkoğlu, şimdi 440 lira istediklerini ona da makbuz vermediklerini iddia etti. Türkoğlu, “Bizim hakkımız olan odunu bize 440 liraya satıyorlar. En garibi devlet bize makbuz da vermiyor. Ben şimdi sorarım makbuzsuz devletin para toplama hakkı var mı? Köylünün ihtiyacı olan odun verilmiyor. Arada bir tüccar var. Tüccar, köylüye satıyor” dedi.


HER KÖYDE AYNI SORUN VAR

Bölgede gittiği her köyde aynı sorunun yaşandığını belirten Vekil Adayı Ahmet Yeşil, köylünün bezmiş durumda olduğunu söyledi. Yeşil, “Bu konuyu mevcut vekilimize de ileteceğim ve sonuna kadar takipçi olacağım. İki yıl önce bu uygulama başlamış. Anlatılanlara bakılırsa yine birileri bu yolla zengin oluyor. Köylünün hakları ellerinden alınıyor. Geri ise para karşılığı köylüye satılıyor” cümleleri ile hükümete sert eleştirilerde bulundu.

26 Ekim 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR