KKK 4 yaşında!

Kocaeli Karting Kulübü (KKK)’nün 4. kuruluş yıldönümünü Baltürk Hotel'de güzel bir organizasyonla kutladı…33 davetli ile birlikte Tosfed üyesi ve Rota...

BÜYÜT

Kocaeli Karting Kulübü (KKK)’nün 4. kuruluş yıldönümünü Baltürk Hotel'de güzel bir organizasyonla kutladı…

33 davetli ile birlikte Tosfed üyesi ve Rotax Türkiye Distribütörünün de katıldığı yemekte üyelere uluslararası Dünya Şampiyonaları ve Kulübün Uluslararası Karting Pisti Projesi hakkında bilgi verildi.

Kulüp Başkanı Mustafa Şentürk, davette bir konuşma yaparak katılımcılara teşekkür etti. Şentürk konuşmasında “Sayın Üyelerimiz, Tosfed'in değerli yetkilileri, Kulübümüzün 4. kuruluş yıldönümüne hoş geldiniz. Göz açıp kapayıncaya kadar 4 yıl geçti. Bu süreç içerisinde en büyük hedefimiz olan Uluslararası Lisans A Karting Pisti Projemizin hayata geçirilmesi için çeşitli faaliyetler gerçekleştirdik. Bildiğiniz üzere Kartepe'de düşünülen alanımıza, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın İbrahim Karaosmanoğlu'nun sıcak bakmaması üzerine yeni yer arayışına girdik. Bu son 2 aylık süreçte bazı tespitlerimiz oldu. Bununla ilgili İzmit Belediye Başkanımız Sayın Nevzat Doğan'ı ziyaret ettik ve destek sözü aldık” dedi.

YENİ BÖLGELER VAR
Şentürk konuşmasının devamında karting pisti alanları için şunları söyledi: “Diğer tespitlerimiz ise İzmit Orman İşletme Müdürlüğü tasarrufunda olan bölgelerdi. Bu yerler içinde İzmit Orman İşletme Müdürümüz Sayın Fahri Sönmezoğlu'nu iki kez ziyaret ettik. İkinci ziyaretimize Tosfed yetkilileri de katıldı. Projemizi tüm detayları ile anlattık. İzmit Orman İşletme Müdürümüz Fahri Sönmezoğlu tarafından oldukça beğenilen proje için, en kısa sürede yer bulunması konusunda talimat verildi. Tesisleşme konusunda Federasyonumuz Gençlik Spor Genel Müdürlüğünden 2011 yılı 2.500.000 TL bütçe aldı. Bu bütçe Körfez Pistinin modernizasyonu için kullanılacak. 2012 yılı için alına 2.500.000 TL'nin de bizim projemiz için kullanılmasını talep ettik.

Dolayısıyla Tüm kamu kurumlarından bu konuda destek bekliyoruz. Ne kadar kısa sürede arazi tahsisini gerçekleştirebilirsek bu proje o kadar erken hayat geçer. Birazdan izleyeceğiniz videolar son üç yılın Rotax Max Challenge Dünya Şampiyonasının Final tanıtım ve yarış videolarıdır.

Bu videolarda ülkeyi, şehri ve pisti tanıtmakta, aynı zamanda yarışlardan her kategoriden görüntüler içermektedir. Projemizi hayata geçirdiğimizde bu tür organizasyonlara ev sahipliği yapacağız. İyi seyirler diliyorum. Ayrıca bizler için bu güzel ziyafeti hazırlayan Baltürk Hotel'e ve katıldığınız için hepiniz teşekkür ediyorum”.

09 Şubat 2011 Kocaeli- Asayiş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR