23 Nisan 2012 Kbb Başkan Mesajı Kocaeli’nde Çocuk Bayramı Başkadır

Bu sene Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından formatı değiştirilerek bir çocuk fuarı haline getirilen 23 Nisan Uluslar arası Çocuk şenliği Eğitim v...

BÜYÜT

Bu sene Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından formatı değiştirilerek bir çocuk fuarı haline getirilen 23 Nisan Uluslar arası Çocuk şenliği Eğitim ve Eğlence Fuarı’nda 41 ülkeden 1000 çocuk, kentimizin çocuklarıyla birlikte eğleniyor. Başkan Karaosmanoğlu da yayınladığı bir mesajla Türk ve dünya çocuklarının bayramını kutladı.


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle Türkiye’de ilk kez kurulan çocuk fuarıyla Büyükşehir Belediyesi’nin etkinlikleri Türkiye çapında ses getirdi.
Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınlayan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Türk ve dünya çocuklarının bayramını kutladı.
Başkan Karaosmanoğlu mesajında, dünyada çocuklara yönelik tek bayramı olan ülkenin, Türkiye olduğunu vurguladığı mesajında; bu bayramın aynı zamanda Atatürk’ün ileri görüşlülüğünün de bir nişanesi olduğunu söyledi.
Başkan Karaosmanoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Bugün üç coşkuyu bir arada yaşıyoruz;
Millî egemenlik coşkusu, bahar coşkusu ve geleceğimiz çocuklarımızın bayram coşkusu…

Sevinç üstüne sevinç yaşıyoruz. 23 Nisan vesilesiyle 41 ülkenin çocukları bizim çocuklarımızla bir araya geldi. Güzel Kocaeli’mize konuk oldular. Bizim çocuklarımızla tanışıp kaynaştılar. Geleceğe barış köprüleri kurdular. Barışı, sevgiyi, güzelliği paylaşıyorlar. Burada yeni dostlar ediniyorlar. Geleceğin dünyasını inşa ediyorlar… Bu organizasyon, aynı zamanda geleceğe yapılmış çok büyük bir yatırımdır. Çünkü Kocaeli’nde bayram başkadır…
4 gündür Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Fuar alanında gerçekleştirilen etkinliklerle çocuklarımız bayramı doya doya yaşadılar. Geleceğimiz olan çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmeleri ve yarınlara hazır olmaları için Büyükşehir Belediyesi olarak ne gerekiyorsa yapıyoruz. 6’ncı sınıf öğrencilerimize her yıl 26 bin bilgisayar verilmesinden yeni spor salonları inşa edilmesine, yaz spor okullarından Bilgi Evleri’ne kadar onlarca hizmet sunuyoruz” dedi.

Başkan Karaosmanoğlu, “Dünyada eşi benzeri olmayan bu güzel günü hep beraber kutluyoruz. Çocuklarımızın sevincini birlikte yaşıyoruz. İnşallah; barış, sevgi ve güzellik dolu bir dünyayı çocuklarımız kuracaklar. Geleceğin, devlet adamları, bilim adamları ve mucitleri olacaklar. Bugün Kocaeli’nde atılan barış köprülerini; yavrularımız geleceğe taşıyacaklar” diyerek sözlerini tamamladı.

23 Nisan 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR