İşcen: İki kez açtıkları havaalanına sinekler mi konuyor?

Oldukça yoğun ilgi karşısında memnun olan İşcen ve Arha “Meclis bize çok uzak değil halk safını belirlemeye başladı” diyerek Derincelilerle uzun uzun...

Oldukça yoğun ilgi karşısında memnun olan İşcen ve Arha “Meclis bize çok uzak değil halk safını belirlemeye başladı” diyerek Derincelilerle uzun uzun sohbetler ettiler.

 

HAYALDİ GERÇEK OLDU!

Derince de Esnafın şikayetlerini dinleyen Arha, “Esnafın şikayetini en iyi ben anlarım. Bende esnafım 100 liralık malı bin bir güçlükle sat, 45 lirasına devlet ortak olsun, 50 lira malın maliyeti tabi ki esnafımız kazanamaz. Yapılması gereken esnafın müşterisini AVM’lere göndermemek. Kocaeli’yi AVM kenti yaptılar. Hemen hemen her ilçede AVM var küçük esnaf bitiyor. Bizim iktidarımızda AVM’ler şehrin en ücra noktasına alınacak, AVM içinde eğlence hizmeti kalkacak 200 metre kare üstündeki market AVM olarak kabul edilecek, bölgesel işyeri ruhsatında izin verilecek” dedi.

 

“KOCAELİ’NDE HAVAALANI VAR AMA KUŞLARLA SİNEKLER İNİŞ YAPIYOR !”

İşcen ise, “İlimize havaalanı yapılması çok önemli bir hizmettir. Askeri havaalanı Kocaelililerin hizmetine sunuldu alkışladık. Hatta iki defa açtılar birine bende katıldım. Şu anda havaalanı çalışmıyor. Sebebini bende, Kocaeli halkı da merak ediyor. Büyük paralar harcanarak yapılan bir havaalanının kullanılmamasının nedeni  ‘Sabiha Gökçen Lobisi mi?’ Bu ülkenin halka hizmet eden liderlere ihtiyacı var. Bizim iktidarımızda bu havaalanı Gebze’den, Düzce’ye kadar herkesimin hizmet alabildiği bir güce kavuşacak. Kocaeli yine ekonominin ve üretkenliğin merkezi olacak” dedi.

 

YÜZDE YÜZ YERLİ UÇAK FİYASKOSUNA ÇAKMA OTOMOBİLDE EKLENDİ!

İşcen yerli otomobile de değinerek, “Halka yüzde yüz yerli otomobil deyip Saab tan al sonra ama bu iş böyle yapılır de. Bu açıklamalara çocuklar bile gülüyor.  Otomobil prototiplerini hazırlama AR-GE’niz yoksa motoru bir yerden, çalışan aksamı bir yerden alır montaj yaparak araba üretirsiniz. AR-GE yapmadan teknoloji satın alarak üretim yaparsanız. Tek model üreterek yalnızca kendinizi tatmin etmiş olursunuz. Buna yerli değil! Çakma otomobil denir. Halkımız bu oyunlara kanmayacak çünkü oynanan akıl oyunlarının farkında” dedi.

18 Ekim 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR