Derince’de havuz inşaatına yürütmeyi durdurma kararı!

Derince’de, eski başkan Aziz Alemdar döneminde futbolcu Erhan Yılmaz’a verilen ve üzerine çim halı tesisi kurulan alanın yeniden yeşil alan olarak de...

Derince’de, eski başkan Aziz Alemdar döneminde futbolcu Erhan Yılmaz’a verilen ve üzerine çim halı tesisi kurulan alanın yeniden yeşil alan olarak değerlendirilmesi ile ilgili konuda yeni gelişmeler yaşandı. İlçeye bağlı Yavuz Sultan Mahallesi’nde bulunan arazi hakkında farklı bir karar alan belediye başkanı Ali Haydar Bulut, Erhan Yılmaz’a, Yenikent Mahallesi’ndeki çim halı sahayı vererek arazinin yeşil alan olarak değerlendirileceğini açıklamıştı.

 

HAVUZ İSTEMİYORLAR

Ancak Başkan Bulut, bölgeye daha sonra yap-işlet-devret modeli ile yeni bir yüzme havuzunun yapılabileceğini belirterek konu hakkında çalışma başlattı. Proje ile ilgili olarak Kocaeli Yüzme Kulübü ile de anlaşmaya varan Bulut’un bu çıkışı, bölgede yaşayan vatandaşların tepkisine neden oldu. Mahalle sakinleri, bölgede bir havuz istemediklerini, arazinin yeniden yeşil alan olarak değerlendirilmesi için taleplerini gündeme getirdi.

 

MUHTARLIK KARŞISINDA

Yavuz Sultan Mahallesi Muhtarlığı karşısında bulunan yeşil alanda havuz yapımı için inşaat çalışmalarının başlamasının ardından bölge sakinleri tarafından imza kampanyası başlatıldı. Projenin iptal edilmesini isteyen mahalle halkından Hulusi Doğan ve Mehmet Bilgin ise konuyu yargıya projenin iptali için Kocaeli İdare Mahkemesi’ne başvurdu.

 

MAHKEMEDEN DURDURMA KARARI

Kocaeli Bölge İdare Mahkemesi de dava hakkında önceki gün kararını verdi. Havuz inşaatı ile ilgili olarak yürütmeyi durdurmaya hükmeden mahkemenin kararında Derince Belediyesi’nin söz konusu yeşil alanla ilgili olarak söz konusu inşaat yapılan alanla ilgili olarak mesafe uzaklığının yasal mevzuat dışında olduğu için yürütmeyi durdurma kararı verdiği belirtildi. Kararla ilgili Derince Belediyesi’nin Sakarya Bölge İdare Mahkemesi’ne 1 hafta içinde itiraz edebileceğini belirtti. Öte yandan Kocaeli Yüzme Kulübü Başkanı Işıl Bozca da yaptığı sözlü açıklama ile konu hakkında itirazda bulunacaklarını ifade etti.

hav2.jpg

11 Eylül 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

neva yılmaz - neden yalan haber yapıyosunuzki o halı saha futbolcu erhan yılmazın değildi . yiğeni aykut yılmaz ındı her yerde nedense erhan yılmaz iyileniyo fakat herşeyin sahibi aykut yılmaz olmasına rağmen adı hiç bir yerde geçmiyor bu nasıl habercilik anlayışı bende bunu anlamıyorum.

Yanıtla . 0Beğen 11 Eylül 17:21
01

derinceli - yeşil alan istiyorsanız köylere gideceksiniz. işgüzarlık yapmayın. burada çocuklarımız ücretsiz yüzme öğrenecek.

Yanıtla . 0Beğen 11 Eylül 17:21
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR