Disleksi Merkezi’nden Özdilek müşterilerine test

Özel öğrenme güçlüğü nedeniyle ilimizde yeni açılan Disleksi Merkezi hafta sonu, Özdilek Alışveriş Merkezi’nde stant açarak isteyen müşterilerine ücr...

BÜYÜT

Özel öğrenme güçlüğü nedeniyle ilimizde yeni açılan Disleksi Merkezi hafta sonu, Özdilek Alışveriş Merkezi’nde stant açarak isteyen müşterilerine ücretsiz test yaptı. Özellikle ailelerin yoğun ilgi duyduğu ve çocuklarının katıldığı testler büyük ilgi gördü. Disleksi Merkezi, yoğun ilgi üzerine Özdilek Alışveriş Merkezi’nin 16. Yılının kutlanacağı 10-11-12 Ekim tarihlerinde de hizmet verecek.

 

DİSLEKSİ NEDİR?

Bazı çocuklar çok zeki de olsalar yaşına, verilen eğitim düzeyine göre yeterince öğrenemezler ve dinleme, konuşma, anlama, okuma-yazma ya da matematik alanlarının herhangi biri ya da birkaçında güçlük yaşarlar. Bu yaşanan güçlüklerin hepsine özel öğrenme güçlüğü yani disleksi denir.

 

TESTLER SONUCU SORUN GİDERİLİYOR

Ancak dünyada en çok okuma alanında güçlük (disleksi) yaşandığından dolayı özel öğrenme güçlüğü terimi yerine disleksi terimi kullanılmaktadır. 7 yaş üzeri yapılan bu testler sonucunda haftada 2 gün 1’er saat seanslarla bu sorun giderilmekte.

29 Eylül 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR