Hürriyet: CHP Türkiye’nin birleştirici gücüdür

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet Ramazan Bayramının ilk günü partilileriyle bir araya gelerek bayramlaşma merasimine katıldı. Sırasıyla...

BÜYÜT

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet Ramazan Bayramının ilk günü partilileriyle bir araya gelerek bayramlaşma merasimine katıldı. Sırasıyla Kandıra, İzmit, Derince ve Körfez ilçe Örgütlerini ziyaret etti. Ziyarette koalisyonla ilgili merak edilenler de konuşuldu.


“KORKU DAĞLARINI YIKTIK”

Parti bayramlaşmalarında CHP’lilere yönelik olarak konuşan CHP Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, “Genel Başkanımız koalisyon aşamasında çok net ve kararlı bir tavır ortaya koyuyor. Hem demokratik hem de ekonomik vaatlerimizi yerine getirmek için 14 maddenin sürekli olarak altını çiziyor.  13 yıldır tek parti meclisine dönüşen bir meclisimiz vardı. Bu nedenle de sürekli olarak ben bilirim gibi kibirli, ben yaptım oldu mantığıyla antidemokratik, baskıcı uygulamalar ve otoriter bir yönetim anlayışıyla karşı karşıya kaldık. 7 Haziran seçimlerinde AKP’nin tek başına iktidar olmaması bu anlamda önemli bir adımdır korku dağları yıkılmıştır. Bunun olumlu şekilde işlemesi için CHP’nin de tarihi bir sorumluluğu vardır. Geçmişte sıkıntılı günler yaşadığımız için koalisyonun kötü gösterildiği bir dönem yaşadık. Bu dönemde de o günler körükleniyor. Aslında demokratik sistemlerde, denge ve denetleme mekanizmalarının doğru işlediği sistemlerde koalisyon tek partili sistemden daha iyi bir yönetim şeklidir” açıklamasında bulundu.  


VAATLERİMİZDE SAMİMİ VE KARARLIYIZ

Türkiye’nin birleştirici gücü oldukları için üzerlerindeki ciddi sorumluluğa da dikkat çeken CHP’li Milletvekili Hürriyet, “Bize oy vermeyen seçmenimizin de bizden beklentisi var. Diğer bir ifadeyle bize oy vermeyen emekli de ikramiye bekliyor, bize oy vermeyen taşeron işçisi de kadro bekliyor, bize oy vermeyenler de asgari ücretin yükseltilmesini bekliyor. Bizim de ısrarcı olduğumuz 14 maddelik koşullarımızda bu ekonomik vaatlerimiz var. Bunların hayata geçirilmesi ve verdiğimiz sözleri tutmak için sorumluluğumuz ağır ve önemlidir. Bu konuda ne kadar kararlı ve samimi olduğumuzu ortaya koymak için hemen ilk girişimlerimizi yaptık ve yasa tekliflerini peş peşe hazırladık. Diğer partilerin bizim programımızdan kopyala yapıştır yaparak hazırladıkları programlarında ortak noktalar çok. Şimdi bizim bu yasa tekliflerimizin hayata geçirilmesi için diğer partilerin ne kadar samimi olduklarını göreceğiz.  Şu anda koalisyon ile ilgili net bir şey söylemek mümkün değildir. Görüşmeler devam etmektedir. Ancak biz koalisyondan kaçan, devleti hükümetsiz bırakan parti olmayacağız, ama ilkelerimizden de taviz vermeyeceğiz” dedi.

18 Temmuz 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR