Üzülmez, ulaşımda çözüm sürecini başlattı

Kartepe ilçesinin ve çağın sorunu olan ulaşım konusunda başta Kartepe’deki sorunları gidermek, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin işini kolaylaştırmak...

BÜYÜT

Kartepe ilçesinin ve çağın sorunu olan ulaşım konusunda başta Kartepe’deki sorunları gidermek, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin işini kolaylaştırmak, sorunları yerinde tespit etmek ve taraflarla bir araya gelerek çözüm önerileri çerçevesinde projeler oluşturmak için; Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in sonuç ve çözüm odaklı yönetim anlayışı çerçevesinde belediye meclis üyelerinden oluşan ilçe ulaşım koordinasyon kurulu oluşturuldu.

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in sonuç ve çözüm odaklı yönetim anlayışı çerçevesinde Kartepe’nin öncelikli sorun ve ihtiyaçları teker teker masaya yatırılıyor. Kartepe İlçesindeki önemli ve öncelikli sorunlardan biri olan, Kartepelilerin sıkıntı duyduğu bir konu da ulaşımdaki yetersizlik. Bunun bilincinde olan ve bir an önce herkesi memnun edecek bir çözüm bulunmasını arzu eden Başkan Üzülmez, konuyla ilgili çalışmalara start verdi. Başkan Üzülmez’in talimatıyla belediye meclis üyeleri ve zabıta müdüründen oluşan 7 kişilik koordinasyon kurulu toplantılarına başladı.

 

Üzülmez; “Kartepeli mutlu değilken biz de olamayız”

Koordinasyon kurulu; konunun taraflarıyla yapacakları toplantı ve görüşmeler neticesinde öncelikli sorunların tespitini yapıp, çözüm önerileri ile birlikte hazırladıkları raporu Başkan Üzülmez’e sunacaklar. UKOME ve Büyükşehir koordinasyonu noktasında konunun bizzat takipçisi olacağını söyleyen Başkan Üzülmez, “Kartepeli mutlu değilken, bizim mutlu olmamız da söz konusu değil. Ortada gerçekten bir sorun varsa bunu çözmek için gereğini yapmak bizim sorumluluğumuzdur. Kurduğumuz bu koordinasyon kurulu ile katılımcı yönetim anlayışımız çerçevesinde konunun taraflarının görüşünü de alarak, herkes için uygun olan ve uygulanabilir çözümleri ortaya koyacağız. Büyükşehir Belediyemizin de desteği ve uzlaşmacı bir yaklaşımla sorunların birçoğunun giderileceğine olan inancım tamdır.” dedi.


Kurul üyeleri haftada bir toplanacak

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in talimatıyla kurulan İlçe Ulaşım Koordinasyon Kurulu’nda yer alan meclis üyeleri Ergül Şirin Başkanlığında Ahmet Atlı, Hikmet Çelebi, Ercan Akçil, Erol Yılmaz, Nilay Merttürk ve Zabıta Müdürü Selman Çelik kalıcı çözümler uygulanıncaya kadar haftada bir toplanacak. Koordinasyon kurulu üyeleri sorunların çözümü konusunda toplu taşıma ve nakliye kooperatifleriyle ile de iş birliği halinde çalışma içinde olacak.

13 Kasım 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR