Gölcük’te ahşap heykellerin bakımları tamamlandı

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi uzman eğitmenlerinin idaresinde gerçekleştirilen yenileme ve bakım çalışmaları büyük bir titizlikle ger...

BÜYÜT

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi uzman eğitmenlerinin idaresinde gerçekleştirilen yenileme ve bakım çalışmaları büyük bir titizlikle gerçekleştirildi.

 

Bu çalışmalarla ahşap heykellerin zaman içinde çeşitli şekillerde tahrip olan kısımlarının bakımları yapılarak görsel açıdan estetik bir duruş sergilenmesinin devamlılığı sağlanılıyor ve mevcut durumları da korunmuş olunuyor.

 

Bilindiği gibi Gölcük Belediyesi’nin Uluslararası Sempozyumlarından birisi olan ve her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen etkinlikte, Uluslararası ve Ulusal Ahşap Heykel sanatçıları tarafından yapılan ahşap heykeller, sempozyum sonunda Çınarlık Meydanındaki uygun alanlarda beğeniye sunulmakta.

 

Bu ahşap eserlerin bakımları da belirli dönemlerde yapılıyor. İşte bu yönde yapılması gereken çalışmaların bir yenisi Gölcük Belediyesi ve Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi işbirliği ile yapılıp başarıyla tamamlanmış oldu.

28 Kasım 2014 Kocaeli- Kültür-Sanat


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR