Uyku - Asabiyet – Yorgunluk Sebeplerini Güneşte Arayın

TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi Müdürü Prof.Dr.Zeki Eker, "Güneşteki elektromanyetik alan hastalıklara yol açabilir" dedi.TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi Müdürü Pro...

BÜYÜT

TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi Müdürü Prof.Dr.Zeki Eker, "Güneşteki elektromanyetik alan hastalıklara yol açabilir" dedi.
TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi Müdürü Prof. Dr. Zeki Eker, güneşin 11 yılda bir yükselen manyetik aktivitesinin bu yıl maksimum düzeye çıkması üzerine oluşan elektromanyetik alanın aşırı stres, sinir, öfke, depresyon ve uyku bozukluğuna yol açabileceği uyarısında bulundu.

Güneş üzerinde sıcaklık derecesi azalan ve leke şeklinde görülen bölgelerde yaşanan manyetik aktiviteler, bu yıl maksimum düzeye çıktı ve patlamalar görülmeye başlandı. 2013 yılındada devam edecek bu patlamalar sonucu kopan parçacıklar uzaya dağılıyor.

Antalya'daki TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi Müdürü Prof. Dr. Zeki Eker, dünyanın manyetik alanına giren bu parçacıkların yarattığı elektromanyetik etkinin ruhsal bozuklukların şiddetini artırabildiğini söyledi. Aşırı stres, uyku bozukluğu, öfke, sinir, depresyon gibi etkileri olabiliyor diyen Prof. Dr. Eker, patlamalardan uyduların zarar görmesi halinde cep telefonu, radyo, televizyon, GPS gibi iletişim kanallarının da etkileneceğine dikkati çekti.

09 Mart 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR