Değirmendere’den yine bir “Sessiz Çığlık” yükseldi…

Ergenekon davaları nedeniyle hapiste olan emekli ve muvazzaf subayların eşleri tarafından oluşturulan “Vardiya Bizde” platformu Değirmendere Çınarlık...

BÜYÜT

Ergenekon davaları nedeniyle hapiste olan emekli ve muvazzaf subayların eşleri tarafından oluşturulan “Vardiya Bizde” platformu Değirmendere Çınarlık Meydanı’ndan “Sessiz Çığlığını” herkese duyurmaya çalıştı.
“Balyoz Darbe Planı” adıyla bilinen davada çeşitli cezalara çarptırılan ve Yargıtay'daki temyiz duruşmaları de sona eren 325 emekli-muvazzaf amiral ve subay ailelerinin oluşturduğu “Vardiya Bizde Platformu” üyeleri bugün yine Gölcük'te bir araya geldi. Aileler 9 Ekim'de açıklanacak kararla tutukluların serbest bırakılacaklarına inandıklarını ve onları çok özlediklerini söyledi. Değirmendere Çınarlık Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen 42'nci “Sessiz Çığlık” buluşmasına tutukluların yakınları katıldı. “Sahte CD'leri kim üretti?”, “Bilirkişi raporları, deliller sahte diyor”, “Yargıtay, balyoz yalanına kanma, hukuk katliamına ortak olma” yazılı pankartlarla tutuklularının fotoğraflarının da taşındığı “Sessiz çığlık” eyleminde açıklama yapıldı.
"ONLARI ÇOK ÖZLEDİK"
Emekli Tuğamiral Ahmet Türkmen'in eşi Nuray Türken yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Yargı kararlarını ve 9 Ekim'de verilecek kararları bekliyoruz. Eşlerimizin 9 Ekim’de serbest kalacaklarına inanıyorum. Onları çok özledik. Yeter artık bu kadar haksızlık, hukuksuzluk. Eşim 2.5 senedir hapiste. Bir seneye yakındır da sessiz çığlımıza devam ediyoruz.”
“KENDİMİ HAPİSTE
HİSSEDİYORUM”
Tutuklu ailelerine destek için buraya geldiğini söyleyen emekli albay Orhan Aslan ise, Söylenecek her şeyi söylediklerini belirterek şöyle devam etti: "Arkadaşlarımızın değişik komplolarla haksız yere esir edildiğini düşünüyorum. Bir an evvel serbest kalmaları için adaletin işlemesini talep ediyoruz. Her hafta onlarla birlikte bizim ruhlarımız da esir edildi. Suçsuz yere yargılanıp hapse atıldıklarını düşündüğüm için ben de onlarla birlikte kendimi hapse atılmış hissediyorum. Çünkü onların suçsuzluğuna bütün kalbimle inanıyorum. Aynı şekilde ailelerinin de haksız yere yargılandığını düşünüyorum. Bu haksız uygulamanın bir an evvel son bulmasını arkadaşlarımızın serbest kalmasını ve bu mahkemelerinde bir an evvel düşürülmesini talep ediyorum. Bunun için her hafta burada bu mücadeleyi, taleplerimiz yerine gelinceye, arkadaşlarımız özgür kalıncaya kadar sürdüreceğiz."
Tutuklulardan Deniz kurmay Aybay Yavuz Kılıç'ın babası İsmail Kılıç ise, "Umutlarımızı yitirmeden bekliyoruz. Bir gün iyi günler bizi de bulacak. İnşallah bunlara sebep olanlar da cezasını çekecek" dedi.

16 Eylül 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR