Yaylak: “Kendini üstün gören Şevki Yılmaz”

MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak önceki akşam yaptığı basın açıklamasında Şevki Yılmaz ve AKP hükümetini eleştirerek sorular yöneltti.Milliyetçi Harek...

BÜYÜT

MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak önceki akşam yaptığı basın açıklamasında Şevki Yılmaz ve AKP hükümetini eleştirerek sorular yöneltti.

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) İl Yönetim Kurulu olağan haftalık toplantısı önceki akşam il binasında il başkanı Celalettin Yaylak başkanlığında gerçekti. Başkan Celalettin Yaylak, toplantı öncesi yaptığı açıklamada Somali için toplanan yardımların Rize eski Milletvekili olan Şevki Yılmaz’ın yürütmüş olduğu vakfa gitmesini eleştirdi. Eleştirilerinin ardından cevaplanmasını istediği sorularını yöneltti.

ŞEVKİ YILMAZ’I ELEŞTİRDİ
Yaylak, “Görüyoruz ki AKP’nin maskeleri tek tek düşmektedir. Yıllardan beri var olan Somali olayını sanki yeni bir olaymış gibi gündeme taşıyıp mübarek ramazan ayında insanların manevi duygularını kullanıyorlar. Somali’ye yardım adı altında Türkiye genelinde olduğu gibi ilimizde teravih ve Cuma namazları sonrası toplanan yardımların AKP iktidarından yönetimlerinden kendini üstün gören ve AKP teşkilatları tarafından da değer gören Rize eski milletvekili Şevki Yılmaz’ın başkanlığını yürütmüş olduğu vakfına il müftülüğü tarafından para akışı sağlanmıştır” dedi. Bunun ardından konu ile ilgili cevaplanmasını istediği soruları yöneltti:
1. İl müftülüğü kimlerin himayesi altında görev yapmaktadır?
2. İl müftülüğü kimlerin emrine göre hareket etmektedir?
3. Bu paranın Şevki Yılmaz’ın başkanlığındaki vakfına aktarılmasında kimler il müftülüğüne baskı yaptı?

“AKP, SAZLI SÖZLÜ EĞLENCELER YAPIYOR”
AKP il teşkilatı olarak kamuoyu önde ramazan ayı içerisinde yapılacak olan toplu iftar yemekleri ve iftar programlarını iptal ettiklerini söylemişlerdi. Ancak görüyoruz ki AKP il teşkilatı ve belediyeleri kamuoyu önünde vatandaşa vaat etmiş olduğu söylemlerinin tam aksine ve Türkiye gündemini yasa boğan şehitlerimizi hiçe sayarak kimlere verildiği belli olmayan bu yemeklerde sazlı sözlü eğlenceler yapılarak Kocaeli ve ilçelerinde programlar tüm hızı ile devam etmektedir” dedi. Adından yine sorular yöneterek:
1. AKP teşkilatları ile belediye başkanları arasında bu tezatlı nedir?
2. Kocaeli il ve ilçe AKP belediyelerinin yapmış olduğu ve kamuoyunda tanınmış olan ünlü sanatçıların katılımı ile gerçekleştirilen bu toplu iftar yemeklerinin kaynağı nereden ve nasıl sağlanmaktadır?
3. Memleketimizin dört bir yanında şehit vererek ocaklar söner yürekler yanarken bu iftar programlarındaki sazlı sözlü eğlencenin maksadı nedir?

BAHÇELİ’YE HEDİYE
Konuşmalarının ardından Yaylak, geçtiğimiz Çarşamba Ankara’ya MHP Genel Başknı Devlet Bahçeli ile görüşmeye gittiğini dile getirdi. Yaylak, kendisinden istenilen aylık bilgilendirme ve çalışma raporunu verdiğini ve bunun yanında kartal olan hediyesini sunduğunu belirtti.

23 Ağustos 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR