Davutoğlu: HDP sözcüleri şehitlerimizin hesabını verecekler

Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Katılımıyla Gerçekleşen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısında Ak Parti Kocaeli İl Başkanı...

BÜYÜT

Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Katılımıyla Gerçekleşen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısında Ak Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman ve İl Kadın Kolları Teşkilat Başkanı Elif Aydın Hazır Bulundu

 

AK PARTİ OLARAK DİMDİK AYAKTAYIZ

Şırnak'ta bölücü terör örgütü mensuplarının 3 askeri şehit ettiğini belirten Davutoğlu, şehitlere Allah'tan rahmet diledi. Davutoğlu, "Bilinsin ki bu mücadele, bu şekilde bedel ödememiz gereken bir satıhta seyredebilir ama ne olursa olsun Türkiye'nin geleceğini karartmak isteyenlere karşı millet olarak, 78 milyonluk kütle olarak ve AK Parti olarak dimdik ayakta durmaya ve bu milletin kutlu yürüyüşünün öncüsü olmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

 

TERÖRLE MÜCADELE DEVAM EDECEK

Hakkâri’nin kaderinin Edirne'nin kaderi, Iğdır'ın kaderinin Balıkesir'in ve Çanakkale'nin kaderi, Van'ın kaderinin Konya'nın kaderi olduğuna dikkati çeken Davutoğlu, "7 Haziran'dan sonra var olan siyasi sorumluluklarımız daha da arttı. Bu siyasi sorumluluğumuz karşısında bizim için gerçekleşmesi gereken en önemli hedef, Türkiye'de siyaseti meşru zeminde sürdürmek, bölücü terör örgütüne ve diğer maşa örgütlere karşı yapılan mücadeleyle özgürlükleri koruma ilkemizi bir arada yürütmektir" değerlendirmesinde bulundu.

 

HÜKÜMET ORTALIKLIĞI İÇİN AÇIK VE İLKELİ TUTUM

Davutoğlu,"Kutuplaşma siyasetine karşı, dışlama siyasetine karşı biz birleştirme, uzlaştırma siyasetini takip etmeye devam edeceğiz. Çünkü milletimiz bunu istedi" dedi. "Milletimiz siyasi partilere bir araya gelin, konuşun dedi. Bu dönem gösterdi ki Cumhurbaşkanlığı makamı dışlanarak, izole edilerek Türkiye'de meşruiyet çizgisi içinde siyaset yapılamaz" şeklinde konuştu. Davutoğlu,"Hükümet ortaklığı görüşmeleri konusunda sürdürdüğümüz açık, ilkeli tutumu bundan sonra da devam ettireceğiz ama bu AK Parti'nin kazanımlarından, ilkelerinden fedakârlık anlamına gelmez. Ama 13 yıllık birikimi ve rövanşist bir yaklaşım içinde olan kimseyle AK Parti herhangi bir şey konuşmaz. 13 yıllık kazanımlar varsa farklı görüşler de beyan edilerek muhafaza edilmek suretiyle Türkiye'yi hükümetsiz bırakmama adına atılacak adımlar konusunda da uzlaşma kültürü içinde her türlü olumlu tavrı sergileriz” dedi.

 

"HDP SÖZCÜLERİ ŞEHİTLERİMİZİN HESABINI VERECEKLER"

"İki polisimiz Ceylanpınar'da gece uyurken, enselerinden vurularak şehit edildiler. Hani dün şimdi hala TBMM kürsüsüne çıkıp barıştan bahseden HDP sözcüleri var ya önce onun hesabını versinler, verecekler" diyen Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Şimdi haddini bilmez bu eş başkanlardan biri 'bütün bu oyunlar Saray gladyosunun eseridir' diyerek tekrar Cumhurbaşkanımıza hakaret, Cumhurbaşkanlığı makamına yine hakaret etmeye cüret ediyor. Buradan sesleniyorum; Türkiye'de Cumhurbaşkanlığı makamı da bütün makamlar da anayasal sistem içerisinde yüce bir görev ifa etmektedirler. Ama sizler terör gladyosunun unsurlarısınız” dedi.

 

HER TÜRLÜ FEDAKÂRLIĞI YAPMAYI İYİ BİLİRİZ

Davutoğlu konuşmasının devamında “Rabbimize seslenerek TBMM kürsüsünden konuşan HDP sözcüsüne hatırlatırım, biz o seslenişleri bütün bir milletle yapa yapa buralara geldik. Ama sizlerin eli semaya yükselmeli, Kandil Dağı'na yükselmemeli. Önce onu öğreneceksiniz. Çanakkale'de, İstiklal Harbi'nde yedi düvele nasıl savaşmışsak, bugün üç terör maşasıyla da onun arkasındaki terör gladyosuyla da her yerde savaşmayı, gerektiğinde her türlü fedakarlığı yapmayı iyi biliriz." İfadelerini kullandı.

30 Temmuz 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR