Vali: Meydanları boş bırakmayın

Derince Kent Meydanı'ndaki demokrasi nöbetinde Derincelilere seslenen Vali Hasan Basre Güzeloğlu, “Darbeyi bertaraf ettik, ancak hainlerin emelleri h...

Derince Kent Meydanı'ndaki demokrasi nöbetinde Derincelilere seslenen Vali Hasan Basre Güzeloğlu, “Darbeyi bertaraf ettik, ancak hainlerin emelleri henüz bitmedi. O yüzden meydanları kesinlikle boş bırakmayın” dedi

Derince Belediyesi’nin öncülüğünde her akşam Kent Meydanı’nda bir araya gelen ve darbe girişimini lanetleyen Derinceliler, demokrasiye sahip çıktıklarını en güzel şekilde gösteriyor.

 

PROTOKOL DE KATILDI

Ellerindeki Türk bayraklarıyla meydanı dolduran Derinceliler bu kez demokrasi nöbetini kent protokolü ile birlikte tuttu. Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AKP Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman ve Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü’nün de konuk olduğu Derince’de vatandaşlar, milli iradeye olan desteklerini büyük bir coşkuyla ortaya koydu.

 

“BİZİ SURİYE YAPACAKLARDI”

Etkinlikte konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “FETÖ terör örgütüne hala sempati duyanlar varsa onları asla affetmeyeceğiz. Ülkemizin gelişmesi, kalkınması ve insanımızın huzuru ile mutluluğu ülkemiz düşmanlarına çok geliyor. Bizi Suriye gibi yapmak istiyorlardı. Fakat halkımız uyanık davrandı” dedi.

 

“NAMAZLARI KILINMIYOR”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın emri ile halkın sokaklara çıkarak tankları devre dışı bıraktığını kaydeden Başkan Karaosmanoğlu, “Bu kahramanlık mücadelesinde şehitlerimiz de oldu elbette. Onları rahmetle anıyoruz. Onlar bizlerin kardeşi ve şehididir. Fakat bakın, darbe yapanların cenaze namazları bile kılınmıyor” diye konuştu.

 

“NÖBETLERİ BIRAKMAYIN”

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ise yaptığı konuşmada net mesajlar verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğinde büyük bir mücadele verdiklerini kaydeden Güzeloğlu, “Bu hainleri tek tek tespit ederek adalete teslim edeceğiz. Bir daha böyle bir hainliği akıllarından bile geçiremeyecekler. Kocaeli genelinde de bu mücadelemiz kararlılıkla sürüyor. Olağanüstü hal ilan edildi. Bu OHAL devlet ve millet düşmanlarına karşı mücadelede daha kararlı ve güçlü bir mücadele süreci için çıkarıldı. Devletine milletine bağlı olanlar endişe etmesin. Korkması gerekenler o hainlerdir. Darbe sürecini bertaraf ettik, ama hainlerin düşünce ve emelleri bitmiş değil. o yüzden meydanlardaki nöbetlerimizi sürdüreceğiz” dedi.

 

26 Temmuz 2016 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR