“Kocaeli teşkilatı yüzde 60’ı aşmalı”

AKP Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş katılımıyla yapılan AKP İl Teşkilatı’nın düzenlediği 58’nci Danışma Meclis Toplantısı önceki gün gerçekleş...

BÜYÜT

AKP Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş katılımıyla yapılan AKP İl Teşkilatı’nın düzenlediği 58’nci Danışma Meclis Toplantısı önceki gün gerçekleştirilmişti. Toplantıda konuşan Kurtulmuş, “Kocaeli teşkilatı yerel seçimlerde oy oranı olarak yüzde 60’ın üzerine çıkmak zorunda” dedi

AKP İl Teşkilatı’nın düzenlediği 58’nci Danışma Meclis Toplantısı önceki gün The Ness Otel’de gerçekleştirilmişti. AKP Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un katılımıyla gerçekleştirilen toplantıya; AKP Kocaeli Milletvekilleri İlyas Şeker, Fikri Işık, Zeki Aygün, Sibel Gönül, Mehmet Ali Okur, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, belediye başkanları, AKP yöneticileri olmak üzere yaklaşık bin kişi katılım göstermişti.

“TEPEDEN İNME MODERNLEŞME”
Danışma Meclis Toplantısı’nda konuşan AKP Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş teşkilatın bu toplantısında emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Nereden geldiğimizi bilmezsek nereye gideceğimizi de bilemeyiz. Cesur bir şekilde yolumuza devam etmeliyiz. Devam eden bir siyasi mücadele var Türkiye’de. Bir tarafta millete tepeden bakan, kültür empoze eden tepeden inme anlayış, diğer tarafta da milletin değerlerini ciddiye alan siyaset ve fikir anlayışı var. Bizim takip ettiğimiz siyaset anlayışı da bu. CHP’nin takip ettiği siyaset zihniyetine göre tepeden inme hayat tarzı benimsetmeye çalıştılar. Tepeden inme modernleşme vardı” dedi.

“BİZ MİLLETİN PARTİSİYİZ”
Türkiye’nin geçmişinde ciddi toplumsal şiddet olaylarının olduğunu ekleyen Kurtulmuş, “Karanlık tünelden geçtik. Nice zorlukları açarak bu günlere geldik. CHP bugün tek başına seçime girsin bu millet CHP’ye yüzde 30’dan fazla oy vermez. Biz milletin partisiyiz. Medeniyet değerlerine sahibiz. Dönüşüm ve değişimden, ileriye gitmekten yanayız. Nasıl AKP 2002’de iktidara geldiyse bundan sonra da bu iktidar sahneden inmeyecek millet kıyamete kadar bu partiyi sahiplenecektir. Kendimizi ne zaman fanusların içine koymaya başlar, kendimizi birtakım insanların içine katılırsak o zaman kaybederiz” şeklinde konutu.

“MAZLUMA EL UZATMAK MESELENİZ OLMALI”
Gideceğimiz yer yeni Türkiye’dir. O tarafa doğru gidiyoruz diyen Kurtulmuş, “AKP’nin koyduğu en önemli maddenin biri de cumhurbaşkanını halkın seçmesidir. Türkiye sağ ayağını güçlü bir şekilde yere basarsa gelişir. Hepimiz Hz. Adem’in torunları, Hz. Muhammed’in ümmetiyiz. Hepimiz yaradılışta eşitiz. Kurtuluş adresimiz insanlık kökleridir. Sadece önümüzdeki seçimler için çalışan parti olamayız. Yerel seçimlerde yüzde 50’nin üzerinde oy almış parti önünde konuşuyorum. Sizin meseleniz dünyanın neresinde mazlum varsa ona el uzatmaktır” dedi.

“HAZIRLIK MAÇI”
Yerel seçimlerde çıtanız belli diyen Kurtulmuş, “Tüm belediyeleri alacağız. Yüzde 52 oy oranı ise yetmez. Kocaeli teşkilatı yüzde 60’ın üzerine çıkmak zorunda. Yerel seçimler cumhurbaşkanlığı seçiminin de hazırlık maçıdır. Geriye 2015 kalıyor. Bu seçimden güçlü çıkarsak 2015 bir formalitenin tamamlanması olacaktır. 2071 ise bir medeniyet referansıdır” diyerek konuşmasını tamamladı.

25 Şubat 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR