Aysun Kılınç sorunlara değindi

CHP Başiskele Belediye Başkan Adayı Aysun Kılınç, Yuvacık ve Kullar’daki yolların durumunu eleştirerek, Başiskele ve Büyükşehir Belediyeleri’ni görev...

BÜYÜT

CHP Başiskele Belediye Başkan Adayı Aysun Kılınç, Yuvacık ve Kullar’daki yolların durumunu eleştirerek, Başiskele ve Büyükşehir Belediyeleri’ni göreve çağırdı. Çalışmaların yaklaşık 3 yıl önce başladığını ifade eden Kılınç, “Bu çalışma, yolları daha da tahammül edilemez hale getirdi” dedi. Açıklamaya CHP Başiskele İlçe Başkanı Sezai Solak, Kadın Kolları Başkanı Sevim İsmailoğlu, İlçe Yöneticileri’nden Ünal Çelik, İl Çevre ve Sağlık Komisyonu Başkanı Müzeyyen Topçu Tan, Nuriye Kazaner, Birsel Yalgı ve Perihan Evren katıldı.

 

“3 YILDIR BİTMİYOR”

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ın, yolların tamamlandığı, çit ve montaj çalışmalarının tamamlandığı yönündeki açıklamalarına cevap veren Kılınç, “Aşağı Yuvacık ve Kullar’ın kesiştiği bölgede yollar yıllardır çukur ve yüksek tümseklerle dolu. Galip Erenoğlu ve Hürler Caddesi’nde yol çalışması yaklaşık 3 yıl önce başladı. Ancak çalışma, yolları daha da tahammül edilemez hale getirdi” dedi. Çalışmaların bir türlü bitmemesi nedeniyle bölge halkının mağdur olduğunu dile getiren Aysun Kılınç, “Yaklaşık 5 kilometrelik bu yolda, belediye otobüs seferleri de başlatılmadığı için yağmurlu havalarda çamurlu yollarda yürümek zorunda kalıyoruz” diye konuştu.

 

“DOĞALGAZ DOĞANTEPE’NİN NERESİNDE?”

Gazetelerde çıkan “Doğantepe’ye doğalgaz geliyor” haberleri üzerine araştırma yaptıklarını dile getiren Aysun Kılınç, “Doğantepe Köyü’nde Orta Mahalle’ye kadar ulaşmış. Ana hat bedelini ödemeye hazır olan Yukarı Mahalle sakinleri, doğalgaz hizmetinden bir an önce faydalanmak istiyorlar” diye konuştu. Konunun acil olarak çözülmesi gerektiğini vurgulayan Kılınç, bölge halkının mağduriyetinin giderilmesini istedi.

24 Ocak 2014 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR