BODYCOTE’den Dilovası’na yatırım

Dünya genelinde 190’ın üzerinde fabrikası bulunan BODYCOTE, Türkiye’deki yeni fabrikasının açılışını, Dilovası İMES OSB’de gerçekleştirecek. 4 milyon...

Dünya genelinde 190’ın üzerinde fabrikası bulunan BODYCOTE, Türkiye’deki yeni fabrikasının açılışını, Dilovası İMES OSB’de gerçekleştirecek. 4 milyon Euro yatırım maliyeti ile kurulan BODYCOTE ISTAŞ Dilovası tesisleri 16 Ekim Perşembe günü saat 12.30’da düzenlenecek bir törenle açılacak.

 

İNGİLİZ ORTAK

Isıl işlem konusunda uyguladıkları teknoloji açısından dünyanın en ileri ülkeleri ile rekabet edebilecek seviyede olduklarının altını çizen BODYCOTE Genel Müdürü Barış Telseren, firma hakkında bilgiler verdi. Barış Telseren, “Istaş Isıl İşlem Sanayi ve Ticaret AŞ, 1979 yılında İzmir’de 4 kişinin ortaklığı ile kurularak faaliyete geçti. Kuruluşumuz, ısıl işlem konusunda İngiliz merkezli BODYCOTE firması ile ortaklığa giderek, kapasite, teknoloji ve pazar payı konusunda önemli gelişmeler elde etmeyi başarmıştır” diye konuştu.

 

SEKTÖRÜN DEVİ

Genel Müdür Barış Telseren sözlerini şöyle sürdürdü: “BODYCOTE firması, ısıl işlem konusunda sektörünün dünya devi olarak adlandırılıyor. Sektörde önemli bir pazar payına sahip olan BODYCOTE’un yıllık toplam cirosu 1 milyar Euro’nun üzerinde. 2006 yılında ortaklık kuran işletmemiz, yüzde 80 BODYCOTE, yüzde 20 ise Istaş ortaklığı ile faaliyetlerini sürdürüyor. Isıl işlem konusunda en üst segmente uygulama gerçekleştiren firmamızın Türkiye genelindeki pazar payı ise yüzde 20-25’lerde seyretmektedir.”

 

ISIL İŞLEMDE UZMAN KURULUŞ

BODYCOTE Isıl İşlem Genel Müdürü Barış Telseren, “Firmamız, Bursa,  İzmir ve Dilovası OSB’deki tesislerinde başta otomotiv sektörü olmak üzere;  makine imalat, havacılık ve savunma sanayi, tarım, inşaat, demiryolu, iş makineleri, medikal, gıda, elektronik ve mekanik iş koluna yönelik ısıl işlem konularında hizmet vermektedirler. Şu anda, ısıl işlem konusunda dünyanın birçok ileri ülkesini geçmiş olduğumuzu ve her alanda rekabet edebilme düzeyine ulaştığımızı, hatta onları geçtiğimizi söyleyebilirim. Sektör olarak en ciddi sorunumuz; merdiven altı diye adlandırdığımız işletmelerle haksız rekabet etmemiz yer almaktadır. Teknolojiden uzak olan yerlerde yapılan ısıl işlem uygulamaları ile ülke ekonomisine zarar verildiği ortadadır. Ancak tüketicinin artık bilinçlendiğini ve bu tür yerlere rağbet etmediğini görmek sevindiricidir” ifadelerini kullandı.

 

“ÖNCÜ OLMAYI SÜRDÜRECEĞİZ”

Telseren, “Bilindiği gibi, her sektörde olduğu gibi, bizim iş kolumuzda da makine ve teknolojiye yapılan yatırımlar son derece önemlidir. Yeniden birleşme, iş güvenliği, kalite, kapasite artıştı ve yeni sistemin Türkiye’ye getirilmesinde hep öncü olduk. Teknoloji yenilemesini ilk olarak Bursa NOSAB ’ta kurulu bulunan tesislerimizde başladık. 2006-2010 yılları arasında toplam 4 milyon Euro’luk yatırım gerçekleştirdik. Eskişehir ve Konya için de fizibilite çıkardık. İzmir, Bursa, Dilovası tesislerimiz toplam 11 bin metrekare kapalı ve 15 bin metrekare açık alan üzerinde faaliyetlerini sürdürmektedir” dedi.

08 Ekim 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu mask
Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu mask
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu
Otel odasında ölü bulundu! mask
Otel odasında ölü bulundu!
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında mask
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında
5 milyon emeklinin maaşı değişecek! mask
5 milyon emeklinin maaşı değişecek!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR