HDP, adaylarını Mazlum-Der’e tanıttı

HDP Kocaeli Milletvekili adayları seçim çalışmaları kapsamında önceki gün Mazlum-Der Kocaeli Şubesi’ni ziyaret etti. Buluşma sırasında konuşan Mazlum-...

BÜYÜT

HDP Kocaeli Milletvekili adayları seçim çalışmaları kapsamında önceki gün Mazlum-Der Kocaeli Şubesi’ni ziyaret etti. Buluşma sırasında konuşan Mazlum-Der Temsilcisi Medine Küçük, yeni bir siyasi sürecin arifesinde olduklarını dile getirdi.

 

DEMOKRASİ SORUNU VAR

Adayların da tanıtımının yapıldığı ziyarette konuşan HDP’nin birinci sıra adayı Ali Haydar Konca, ülkenin tüm kesimlerinin, Gezi Parkı eylemleri sırasında ortak bir mücadele zemininde birleştiğini söyledi. Konca, HDP’nin inanç özgürlüğü konusundaki fikirlerinin net olduğunu belirterek, “Bu konudaki tavrımız küçük siyasi hesaplara dinin alet edilmemesi yönündedir. Türkiye’deki en büyük sorunun demokratikleşmedir. Bu sorun aşıldığında ülkemizdeki ekolojik ve kalkınma sorunları da aşılacaktır” dedi.

 

KOCAELİ SORUNLU BİR ŞEHİR

Kocaeli’nin yerel sorunlarına değinen Medine Küçük, ise son yollarda Kocaeli ile ilgili çılgın projeler olduğunu, liman şehri ilan edilmesinin İstanbul’daki sanayinin İzmit’e taşınmak anlamına geleceğini, Kocaeli’de insanların önemli sağlık sorunları yaşadığını belirterek HDP’nin meclise girmesi durumunda bu sıkıntıların çözümüne dair projeler üretmesini temenni etti.

25 Nisan 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR