Kocaeli Birlik HALKLA barışıyor

ÖZÜNE DÖNÜYOR 2 yıl önce adı Körfez Futbol Kulübü olan, ancak suyu tersine akıtmak isteyenlerin anlamsız gayretleri ile ismi Kocaeli Birlikspor'a çe...

ÖZÜNE DÖNÜYOR

2 yıl önce adı Körfez Futbol Kulübü olan, ancak suyu tersine akıtmak isteyenlerin anlamsız gayretleri ile ismi Kocaeli Birlikspor'a çevrilen kulübün Kırmızı Beyaz olan renkleri Yeşil ve Siyah olarak değiştirilmiş, logosu da Yeşil Siyah ağırlıklı renklerle yapılmıştı. Bu girişimler sonrasında kulüp ile Kocaeli halkı birbirinden ayrılmış ve Birlikspor'a olan tepki çığ gibi büyümüştü.      

 

TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ YAPILACAK

20 Temmuz'dan sonra kulübün yeni sahibi olacak olan işadamı Ziya Tüzer, Körfez'in gözbebeği kulübü özüne döndürmek ve Körfez'in kulübünü halkla barıştırmak için sıkı bir çalışma periyoduna girecek. Tüzer'in kısa bir süre içerisinde çözmesi gereken bir çok konu bulunuyor. Bu konuların arasında kulübün ismi, rengi ve logosunda yapılacak olan değişiklikler yer alıyor. Bu anlamda şirketin yeni yönetiminin, tüzük değişikliklerinin gerçekleşmesi için bazı kararlar alması gerekiyor.

 

RENKLER VE LOGO

Kulübün renkleri ve logosundaki değişiklikler şirket yönetim kurulunun alacağı kararlar ve TFF'ye tebliğ edilecek evraklar sonrasında yapılacak. Renk ve logo değişikliği ile ilgili TFF'nin de, şirket yönetiminin aldığı kararları kabul etmesi gerekiyor. Kulüp içerisinde ve stat içinde Yeşil Siyah her hangi bir yazı ya da pankart olmamasına gayret edilecek ve formaların tamamı Kırmızı Beyaz olacak. Öte yandan şirketin yönetimi ve idari yapılanmasında da kapsamlı bir değişiklik yapılması öngörülüyor.

 

KOCAELİ KÖRFEZSPOR KONUSU

Önemli konuların başında kulübün yeni isminin ne olacağı geliyor. Başkan Tüzer, kulübün yeni adının Kocaeli Körfezspor olması için hareket etmeyi planlıyor ancak İzmit 42 Evler Mahallesi'nde bu isimle başka bir spor kulübü yer aldığı için federasyon "Futbol Kulüpleri Tescil Talimatı 3. maddesinin 2. bendine muhalefetten" bu isme onay vermeyecek. Bu ismin alınabilmesi için Dernekler Kanunu'na göre Kocaeli Körfezspor'un olağanüstü genel kurula gitmesi ve kulübün adının değişmesi ile ilgili tüzük değişikliğini yapması gerekiyor. Not: İlgili madde "Aynı kulüp ismi, aynı il dahilinde birden fazla kulüp tarafından alınamaz ve kullanılamaz."

 

İLİMİZ SPOR ADAMLARI GÖREV BAŞINDA

Kentimiz spor adamlarına da kapılarını açacak olan kulüpte ilimizin kariyerli bir bir teknik direktörünün takımın başına getirileceği de gelen haberler arasında. 2 yıl önce Körfez İlçe'nin bağrından koparılan ve özellikle Körfez ile Kocaeli halkı ile iç içeyken bir anda soyutlanan kulübün, bu değişikliklerin gerçekleşmesi ile birlikte çok kısa bir süre içerisinde kentin sempatisini kazanacağına kesin gözü ile bakılıyor. 

Erdem ÖVÜÇ

06 Temmuz 2016 Kocaeli- Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR