Murat Özdağ'ın tutukluluk hali devam edecek!

Yaklaşık 10 aydır tutuklu bulunan Özdağ'ın duruşması Kocaeli 4.Ağır Ceza Mahkemesinde görülmeye başlanan duruşmaya sanık avukatı Ersayın Işık, tutuklu...

Yaklaşık 10 aydır tutuklu bulunan Özdağ'ın duruşması Kocaeli 4.Ağır Ceza Mahkemesinde görülmeye başlanan duruşmaya sanık avukatı Ersayın Işık, tutuklu sanık Özdağ ve yakınları katıldı. Duruşmaya tanıkların dinlenmesi ile başlandı. Huriye Özdemir, "Ben 2006 ve 2012 yılları arasında Murat Özdağ'ın asistanı olarak çalıştım. Daha sonra maaş artırımı talebimin karşılaşmaması nedeniyle istifa ettim. Ondan sonra da görüşmedik. Basında KOTO seçimleri için Fetullah Gülen cemaatine 1 milyon 500 bin TL para verdiği yönünde haberler vardı ama benim böyle bir konuda bilgim yoktu" dedi.

 

"GÜLEN CEMAATİNİN ÖNDE GELEN İSİMLERİNDEN"

Şahin Turgun, "Özdağ'ı eskiden beri tanıyorum ama 2012 yılından beri görmedim. Eski tarihlerde ticari işleri nedeniyle yanına birçok kişi gelir giderdi. Ama bu kişileri hatırlamıyorum. Soruşturma sırasında sanık benim ismimi vermiş. Daha önce polise giderek ifade verdim. İfademi aynen tekrarlıyorum. Arkadaşlarla aramızda yediğimiz yemeklerde ifademde adı geçen Salih Mesut Gerez ile beni kendisi tanıştırdı. Kim olduğunu sorduğumda ise bana Fetullah Gülen cemaatinin Kocaeli'de önde gelen isimlerinin olduğunu söylemişti" dedi. Ardından söz alan Murat Özdağ ise, "Şahin Turgun'un ifadesinde adı geçen isimleri yemeğe getiren ben değildim. Bu yemeklere Kocaeli'nin önde gelen her kesimin katıldığını vurgulamıştım. Ayrıca Şahin Turgun bana birisini sormuşsa ben de tanıyorsam kim olduğunu söylemişimdir" dedi.

 

"FETÖ BAĞINI OLMADIĞINI BİLDİĞİM İÇİN İFADE VERMEYE GİTTİM"

Ersin Şahin, "Emniyette verdiğim ifade son kısmı hariç doğrudur. Ben Özdağ'ın FETÖ bağının olmadığını bildiğim için ifade vermeye kendim gitmiştim. Bu sebeple gittiğim halde FETÖ üyesi olduğunu bildiğim için geldim şeklinde tutanağa geçmişler. Tutanağı okumadan imzalamıştım. İfademde 1 buçuk milyonla ilgili bir beyanda da bulunmamıştım. 1993 yılından beri tanıyorum kendisini 2007 2012 yılları arasında iş yerinde iş geliştirme ve yatırım uzmanı olarak çalıştım. 2012 yılında da işten ayrıldım. O zamanlar hizmet hareketi olarak biliniyordu. 2007 yılları arasında esnaf mimar ve mühendis gibi gruplara ayrışmışlardı. Namaz ve oruç hakkında bilgiler veriliyordu. 1998 yılında iş adamları KASİAD kurulurken teklif gelmişti. Biz de katıldık ama KASİAD'an bir hafta 10 gün sonra istifa etmiştik. Özdağ'ın cemaatle bir bağının olmadığını biliyorum. 2013 yılında ticaret odası seçimleri için bir araya gelmiştik. Bu çalışmaları cemaat üzerinden yürütüldüğü konusunda bir bilgim yok. Normal olarak her kesimle görüştüğünü biliyorum. 2010 ya da 2011 yılında o geziye gitmek oldukça önemliydi bir kez Tanzanya'ya gittiğini biliyorum. O gezide de birçok esnaf ve Türkiye genelinde tanınmış kişiler gitmişti" dedi.

 

"ÖRGÜTÜN ÜLKEMİZE YAPTIKLARINI GÖRDÜM"

Murat özdağ, duruşmada verdiği ifadede "Benim FETÖ'ye finansal destek sağladığım iddia eden Yılmaz Kayacı'yı tanımıyorum. Kazanç ve gelirlerimin nasıl olduğu çok açıktır. Beyanları kabul etmiyoruz. Kandıra Gıda OSB'nin yönetim kuruluna katılmam yatırımcı bir iş adamı olduğum içindir. Bu dernek hiçbir şekilde FETÖ ile iltisaklı değildir. KASİAD ile ilgili de çok kısa bir dönem üyeydim. Mantığımız uyuşmadığı için ayrılmıştım. 2010 yılında yeniden üye oldum. Örgütün ülkemize ve hükümete yaptıklarını gördükten sonra da 2014 başlarında istifa ettim. Zaten bu işleri şirketteki müdürlerimiz takip ederdi. Kimse Yok Mu? derneğine üye olduğumdan haberim bile yoktu. Öğrenince hemen istifa ettim" ifadelerini kullandı.

 

ÖZDAĞ'IN AVUKATI: DÖRT İMAM HATİP YAPTIRDI

Özdağ'ın avukatı Ersayın Işık ise müvekkili Özdağ'ın tutuklu kalması için art niyet sezdiklerini ifade ederek şunları kaydetti "Müvekkilimin ailesi dört tane imam hatip lisesi yaptırdı. Cemaat bunu yapmaz. Müvekkil darbeden hemen sonra AKP il binasına  gelen şahıs. Telefon görüşmesinde cemaate küfrediyor. Cemaat üyesi cemaate  küfreder mi? Müvekkilimin yurt dışına para göndermesi de çocukları ve yeğenleri içindir.  Fetö ile bağı yoktur. Emniyette ifade veren müvekkillerin hiçbiri müvekkilin terör örgütü üyesi olduğunu söylemedi. Dijital materyallerin incelenememesi de müvekkilin suçu değildir. Biz incelemelerin hızlandırılması nı istedik ama iş yoğunluğu dediler. Art niyet seziyoruz, tutuklu kalması için çalışma yapıldığını görüyoruz.

 

ÇOCUKLARIMIN PSİKOLOJİ BOZULDU

Tanıkların ifadelerinin ardından son söz Murat Özdağ verildi. Özdağ, "10 aydır bugünü bekliyorum. Uzun süredir tutukluyum. Terör örgütü üyesi değilim. Devletime ve milletime bağlı bir insanım. Öyle bir insan olsam, hain darbe girişiminin ardından 20 milyon yatırım yapmam. Devlet çocuğumu gönderdiğim okulda FETÖ olduğunu 2015 yılında anladı, bende 2014 yılında anladım. İki çoçuğum okullarını bıraktı. Psikolojileri bozuldu. Çünkü kendilerini suçlu görüyorlar. Çünkü onlar okusun diye okullarına para yolladım. Tahliyemi talep ediyorum" dedi. Mahkeme heyeti açıkladığı kararda dijital materyallerin beklenmesine ve tutuklu yargılanan Murat Özdağ'ın tutukluk halinin devamına karar verdi. Bir sonraki duruşma 7 Ağustos 2017'ye ertelendi. Karar sonunda Özdağ'ın yakınları sinir krizi geçirdi.

18 Mayıs 2017 Kocaeli- AsayişYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı! mask
Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı!
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı! mask
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı!
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı! mask
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı!
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor mask
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor
Ekmekte flaş fiyat açıklaması! mask
Ekmekte flaş fiyat açıklaması!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR