KEDFE, Erzurumlu anneleri unutmadı

KEDFE tarafından gelenekselleştirilmesi düşünülen Anneler Günü etkinliği, Darıca Erzurumlular Deneğinin Lokali’nde gerçekleştirildi. Programa aynı za...

BÜYÜT

KEDFE tarafından gelenekselleştirilmesi düşünülen Anneler Günü etkinliği, Darıca Erzurumlular Deneğinin Lokali’nde gerçekleştirildi. Programa aynı zamanda bir Erzurumlu olan Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, KEDFE Başkanı Tekin Dursun, KEDFE Kadın Kolları Başkanı Ayla İlgün, Erzurum Dernek Başkanları ve Erzurumlu kadınlar katıldı. Program ebediyete intikal etmiş başta vatan savunmasında mücadeleler vermiş olan ve hayatını kaybetmiş tüm anneler için dua edilmesi ile başladı. Ardından günün anlam ve önemi için yapılan konuşmalara geçildi. Çeşitli ikramlarla yapılan sunumların ardından sanatçı Aylin’in okuduğu yerel türkülerle tüm anneler gönüllerince eğlendi. KEDFE Kadın Kolları törene katılan tüm annelere karanfil hediye etti. Sürpriz hediyelerin olduğu bir çekilişle de renklenen programda anneler kendilerine çıkan hediyelerle mutlu edildi.

 

“HER ZAMAN YANINIZDAYIM”

30 yıllık meslek yaşamı boyunca hemşerileriyle her zaman iç içe olmaya özen gösterdiğini söyleyen Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, programda konuşma yaparak tüm kadınlara istihdam için mevzuat dahilinde devletin destek olduğunu belitti. Karaman, “Kendi kültürümün kendi çocukluğunum geçtiği mensubu olmaktan büyük gurur duyduğum Darıca’da azımsanmayacak kadar hemşerim olması beni çok mutlu etti. Bu birliktelikleri faydalı girişimlerle de desteklememiz gerekir. Gelin kaymakamlığımızla iş birliği yaparak ev hanımlarımızı, işsiz çocuklarımızı kültürel ürünleri ticarete dökerek istihdama katkıda bulunmak için proje geliştirelim. Geldiğim yerde hep bu tür projeler yaptım. Hanımlar olarak hazırlayacağınız her türlü projeye mevzuatlar dahilinde kapım her zaman açık. Boynunuz hiç kimseye eğik olmasın çoluğunuzun çocuğunuzun rızkına katkıda bulmanızda destekçiniz olmak için bu makamlardayız” açıklamasında bulundu.

 

TOPLUMSAL GÖREVİMİZ

Anneler günü etkinliğinde konuşan KEDFE Başkanı Tekin Dursun ise “Anneleri anlatmaya ne söz ne mürekkep ne kâğıt yeter. Bizler bu günü tertip ederek eli öpülesi annelerimizin ne kadar çok değerli olduğunu onları çok sevdiğimizi göstermek istedik” ifadelerini kullandı. Tüm dünyada en değerli varlık olan anneler ve annelik duygusu yaşayan tüm kadınlar için bir araya geldiklerini söyleyen Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyonu Kadın Kolları Başkanı Ayla İlgün, her zaman olduğu gibi bu güzel günde de tüm hemşeriler olarak bir ve birlikte olmayı amaçladıklarını belirten bir konuşma gerçekleştirdi. İlgün, “Anasını babasını atasını çağın getirdiği dejenere ile tanımaz hale gelen yeni nesillere toplumsal görevimizi yerine getirmek için bu tür etkinlikleri görev biliyoruz. Bu günü kadar başta vatan hizmet eden Nene Hatun ve Kara Fatma annelerimiz olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm annelerimizi saygı ve hürmetle anıyoruz” ifadelerini kullandı.

12 Mayıs 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR